Skip to main content
32
58

Gazetka Rozdziennik

Wersja do wydruku

   

„Roździennik” to gazetka redagowana przez uczniów klasy IIIb z warsztatami dziennikarskimi od początku ich edukacji w I LO im. W. Roździeńskiego, a więc od roku 2007. Stanowi ona ukoronowanie ćwiczeń wykonywanych podczas lekcji języka polskiego, mających na celu wdrożenie uczniów do samodzielnej pracy nad wydaniem kolejnego numeru.

Gazetka klasowa pt. „Roździennik” jest w pewnym sensie kontynuacją gazetki pt. „Młodzi Gniewni” redagowanej i wydawanej przez poprzednią klasę o profilu dziennikarskim, którą uczyłam w latach 2005-2008.


Kolejny numer „Roździennika” ma charakter studniówkowy. Staraliśmy się utrwalić w nim atmosferę tej niepowtarzalnej nocy za pomocą słowa i obrazu.

Tak jak zawsze w przygotowanie naszej klasowej gazetki zaangażowany był cały zespół redakcyjny. I tak wstęp wyszedł spod pióra Katarzyny Szychowskiej. „Fotostudniówkę” czyli zestaw zdjęć opatrzonych komentarzami opracowała Angelika Magdziorz. Wiersze o tematyce studniówkowej oraz maturalnej stworzyli nasi klasowi poeci, czyli Marta Krosta, Magdalena Laser, Karmen Rabenda i Maciej Kubala. Oprócz tego w gazetce znalazł się jeszcze studniówkowy dekalog autorstwa Joanny Proczek, a także 7 przykazań licealisty uwiecznionych przez Klaudię Ossowską. Dobre wróżki natomiast pomogły nam opracować horoskop.

Jak zwykle, tworząc naszą gazetkę, bawiliśmy się świetnie. A ponadto, opracowując teksty lub robiąc ich korektę, po raz kolejny przeżywaliśmy nasz cudowny, niepowtarzalny, studniówkowy wieczór!

Wydając ten numer „Roździennika”, powoli żegnamy się już z naszą redakcyjną pracą, która dostarczała nam przez trzy lata wiele radości. Mamy jednak nadzieję, że następne pokolenia uczniów Roździenia przejmą po nas pałeczkę.

Klasa IIIb z warsztatami dziennikarskimi
Jolanta Jelonek
nauczycielka języka polskiego
opiekunka gazetki „Roździennik” 


 

  • Pobierz czytnik pdf

      


      

      

  • Content
    Content