Skip to main content
32
58

Ogólnopolski Tydzień Kariery

Wersja do wydruku


W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 8 października gościliśmy w naszej szkole dziennikarkę z Radia Katowice panią Agnieszkę Strzemińską. Spotkanie, zorganizowane dla uczniów klas dziennikarskich LO oraz gimnazjalistów z kółka dziennikarskiego, było niepowtarzalną okazją poznania pracy dziennikarza radiowego od przysłowiowej kuchni. Dziennikarka chętnie odpowiadała na zadawane przez adeptów dziennikarstwa pytania. Wśród zadawanych pytań znalazły się takie jak: Jak pozyskiwać informacje? Jakie były początki Pani kariery zawodowej?

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się m.in. jak trudno pogodzić pracę dziennikarza z życiem rodzinnym, jak przygotowuje się audycję radiową, dlaczego tak ważny jest niski głos prowadzącego audycję, a także, że wcale nie trzeba skończyć studiów dziennikarskich, żeby dobrze wykonywać ten zawód. Urozmaiceniem ponad godzinnego spotkania były anegdoty o Andrzeju Mleczko jako o "trudnym rozmówcy" czy o nieśmiałym Mistrzu Europy w judo. Pani redaktor okazała się dziennikarzem zapracowanym, ryzykującym wiele, ale i osobą spełnioną i kochającą to, co robi - jednym słowem profesjonalistką. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem uczniów klas dziennikarskich naszej szkoły do Radia Katowice.

tekst: Bartosz Jasiński i Mateusz Kostka, klasa Ia LO z warsztatami dziennikarskimi

Zobacz zdjęcia

Content
Content