Skip to main content
32
58

W "WIADOMOŚCIACH ZAGŁĘBIA"

Wersja do wydruku


W "WIADOMOŚCIACH ZAGŁĘBIA"Obóz dziennikarski zorganizowany w pierwszych tygodniach września przez Wyższą Szkołę Humanitas z Sosnowca, w którym wzięli udział, otworzył im furtkę do prawdziwego świata mediów… Ala Mielniczuk, uczennica klasy III a LO oraz Maciek Masłoń, uczeń klasy II a LO to redaktorzy prowadzący „ Ilustrowany dodatek do Wiadomości Zagłębia”, jaki ukazał się w Sosnowcu 30 października 2008 r.W „WIADOMOŚCIACH ZAGŁĘBIA”

Obóz dziennikarski zorganizowany w pierwszych tygodniach września przez Wyższą Szkołę Humanitas z Sosnowca, w którym wzięli udział, otworzył im furtkę do prawdziwego świata mediów… Ala Mielniczuk, uczennica klasy III a LO oraz Maciek Masłoń, uczeń klasy II a LO to redaktorzy prowadzący „ Ilustrowany dodatek do Wiadomości Zagłębia”, jaki ukazał się w Sosnowcu 30 października 2008 r.

Nasi uczniowie – jako redaktorzy prowadzący – mieli realny wpływ na skład gazety. W redakcji „Wiadomości Zagłębia” wspólnie z panią redaktor naczelną Jadwigą Krzeszowiec opracowywali specjalny dodatek do tygodnika, jaki ukazał się w ostatni wtorek września. Obóz dziennikarski w Zakopanem był dla nich zabawą , a ten skład gazety to już prawdziwe dziennikarstwo. Efekty pracy naszych uczniów klas dziennikarskich mogli ogląda wszyscy czytelnicy „Wiadomości Zagłębia”. W dodatku znalazły się teksty uczestników obozu. I tak, obok fotoreportażu z samego obozu, na łamach gazety ukazały się np. teksty poświęcone kulturze Zakopanego, artykuły tematycznie związane ze sportem, a także przewodnik po sercu Tatr.

Współpraca klas dziennikarskich z naszej szkoły z tygodnikiem informacyjno – publicystycznym, jakim są „Wiadomości Zagłębia” , trwa już od dawna. Uczniowie bowiem współredagują kolumnę „Młodzi mówią”.

(Dodatek oraz gazetka z obozy dziennikarskiego dostępne są w szkolnej czytelni – zapraszamy do lektury)

Tekst: Magda Adamczyk


Zobacz zdjęciaEfekt można również tu zobaczyć:
Zobacz zdjęciaContent
Content