Skip to main content
32
58

WARSZTATY JĘZYKOWE – LONDYN 2012

Wersja do wydruku

WARSZTATY JĘZYKOWE – LONDYN 2012

W dniach od 5 do 11 marca 2012 uczniowie naszej szkoły wraz z kolegami z Gimnazjum nr 15 oraz nauczycielami panią mgr Marią Stecką oraz panią mgr Katarzyną Jakubczyk wzięli udział w wyjazdowych warsztatach językowych, które odbywały się Londynie.

Program zwiedzania połączony został z możliwością wykorzystania umiejętności językowych nabywanych na zajęciach lekcyjnych w codziennych sytuacjach, np. podczas zakupów w sklepie, zwiedzania muzeum czy podroży metrem.

Uczniowie podczas pobytu w Londynie mieszkali u brytyjskich rodzin, co dawało im bezpośredni kontakt z żywym językiem. W planie zwiedzania stolicy Anglii znalazły się ciekawe i reprezentacyjne miejsca takie jak między innymi Tower of London, St. Paul's Cathedral, Big Ben, Houses of Parliament, Buckingham Palace, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, Muzeum Historii Naturalnej, Science Museum, British Museum, Galeria Narodowa, London Eye, Południk "0".

Wycieczka szybko minęła, ale pozostały zdjęcia i wspomnienia...

Swoimi wspomnieniami i wrażeniami z wyjazdu dzieli się uczennica klasy 1a LO Andrea Bozic:

„Londyn w Anglii jest prężnym ośrodkiem kultury, który różnorodnością zabytków i atrakcji turystycznych zachęca wszystkich do zwiedzania. Liczne muzea i atrakcje czekały też na nas.

Na początek chcę zwrócić uwagę na podróż, która dla większości upłynęła w mgnieniu oka. Zbiórka i uporczywe bagaże przestały nam towarzyszyć już o godzinie 11:30, kiedy to autokar rozpoczął swoją wędrówkę wraz z młodzieżą, opiekunkami oraz Panią pilotką Lucyną potocznie nazywana „Lucy". Po przejeździe przez Niemcy i czterech postojach odbyliśmy przeprawę promową Calais-Dover. Śmiało mogę stwierdzić, iż każdy był zachwyconym wystrojem statku. Mieliśmy dość czasu, aby przygotować się do dalszej podróży lub ewentualnie do zdjęć, które większość robiła na statku. Po przejeździe promem Pani Lucy od razu uprzedziła nas o zbliżającym się ciężkim dniu, lecz cała grupa przyjęła to z niezwykłą wytrwałością.

W czasie przechadzki po Londynie, na widok którego dostawaliśmy oczopląsu, warto było zwrócić uwagę na ogromne mosty takie jak: Tower Bridge, Millenium Bridge i Tower of London. Śmiało mogę stwierdzić w imieniu grupy, iż najlepsza atrakcją wyjazdu było Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud`s. Była to świetna okazja do upamiętniania swoich przeżyć z ulubionymi gwiazdami.

Kolejne muzea takie jak: Brytyjskie, Historii Narodowej, Technologii, Naturalnej pozwoliły nam pogłębić swoją wiedzę na temat kultur, zabytków i zwyczajów danych państw. Nową okazją do poznania komunikacji w Londynie było metro. Chwile relaksu Pani Lucy zapewniła naszej grupie w formie spaceru po Westminsterze, przechodząc obok Westminster Abbey oraz Houses of Parliament. Ulubionym widokiem okazał się Big Ben oraz Buckingham Palace, gdzie możliwość styczności z królową Elżbietą była na wyciągnięcie ręki. Zapierająca dech w piersiach okazała się Katedra św. Pawła.

Podczas powrotów z wycieczek wymienialiśmy spostrzeżenia na temat danych obiektów i zabytków.

Londyn to piękne miasto, które swym urokiem oczaruje każdego, jeśli tylko dana osoba będzie chciała poznać jego historię oraz sztukę.”

Zobacz zdjęcia

Content
Content