Skip to main content
32
58

Wyjazd naukowy licealistów do Warszawy i Gdańska

Wersja do wydruku

Wyjazd naukowy licealistów do Warszawy i Gdańska

W dniach 10-11 czerwca 2011 roku grupa licealistów z II a i II b wzięła udział w wyjeździe naukowym do Warszawy i Gdańska. Promotorem wyjazdu, a po części i sponsorem był przyjaciel naszej szkoły Senator RP Zbigniew Szaleniec.

Wczesnym rankiem 10 czerwca 2011 zasiedliśmy w dwupiętrowym autokarze i ruszyliśmy w kierunku Warszawy. Przed południem byliśmy w polskim parlamencie. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od gmachu Senatu. Po drobiazgowej kontroli i przejściu krętych schodów znaleźliśmy się w sali posiedzeń Izby Wyższej polskiego parlamentu. Tutaj wysłuchaliśmy wykładu Pana Senatora na temat historii Senatu oraz jego teraźniejszej roli w procesie legislacyjnym. Następnie długim korytarzem przeszliśmy do budynku Sejmu. Tutaj z galerii dla publiczności spoglądaliśmy na kilkaset miejsc, które zajmują przedstawiciele władzy prawodawczej w III RP.

Kolejnym punktem wyjazdu był warszawska Starówka. Zamek Królewski, Archikatedra Św. Jana, Rynek z Syrenką czy Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu oraz wyśmienita pizza pozwoliły nam na tyle zasmakować w stolicy, aby pożegnać ją bez smutku.

Nasz autokar już z senatorem Zbigniewem Szaleńcem na pokładzie ciął z umiarkowaną prędkością na północ. W wielu miejscach trafiały się zwężenia jezdni, co nastraja optymistycznie… autostrady na Euro 2012 są budowane. W godzinach wieczorowych przyjechaliśmy do Iławy. Tutaj w 2-4 osobowych pokojach odpoczywaliśmy po całym dniu. Noc była krótka… wieczorowe ognisko płonęło długo, a tafla jeziora w którym przeglądał się księżyc nastrajała romantycznie. Szczególnie, że bawiliśmy się Scherloków Holmesów i Doktorów Watsonów. Kim były obiekty naszego śledztwa… kabaret to mało powiedziane. Następnego dnia, po śniadaniu znów zasiedliśmy w autokarze. Po kilku godzinach jazdy minęliśmy rogatki Gdańska. Podjechaliśmy w pobliże Ergo Areny w gdańskiej dzielnicy Jelitowo. Do Ergo Areny nie udało się nam jednak wejść. Organizatorów imprezy dziesięciolecia istnienia Platformy Obywatelskiej przerosła liczba uczestników. Konwencję obejrzeliśmy na telebimie. 400 metrów od Ergo Areny szumiał Bałtyk. Skwapliwie skorzystaliśmy z tej możliwości. Wskaźnik zadowolenia i opalenizny znacznie podskoczył. Rozleniwieni zgłodnieliśmy. Obietnicę obiadu na Starówce Gdańskiej, między Bramą Zieloną a Złotą, w pobliżu Fontanny Neptuna, przyjęliśmy w ciemno. Syci i spełnieni wieczorem zasiedliśmy w autokarze, by po ośmiu godzinach obudzić się w Sosnowcu.

Panu Senatorowi Zbigniewowi Szaleńcowi za zaproszenie na wyjazd do Warszawy i Gdańska dziękujemy. Nie wszystko się udało, drobny niedosyt pozostał. I dobrze. Będzie okazja do kolejnego spotkania.Nauczyciele i uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Roździeńskiego w Sosnowcu

Highslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JS

Content
Content