Skip to main content
32
58

Dzień Patrona Szkoły

Wersja do wydruku


Dzień Patrona Szkoły

Dzień Patrona Szkoły zbiega się z popularnymi walentynami. Święty Walenty to patron zakochanych, tych, którzy kochają i chcą być kochani.

Jednak dla społeczności naszej szkoły, ten dzień kojarzy się przede wszystkim z postacią Walentego Roździeńskiego, autora wierszowanego utworu „Officina feraria abo huta i warsztat z kuźniami szlachetnego dziela żelaznego”.

I Liceum Ogólnokształcące nosi imię Walentego Roździeńskiego od ponad czterdziestu lat. W tym czasie dzięki zaangażowaniu i wysiłkowi wszystkich nauczycieli oraz uczniów stworzyliśmy przepiękną kartę dziejów naszej szkoły. Złożyły się na nią sukcesy i osiągnięcia pojedynczych uczniów, a także działalność szkoły w środowisku lokalnym, miejskim i ogólnopolskim. To między innymi realizowane w naszej szkole międzynarodowe programy Comenius, międzynarodowe seminaria redaktorskie dla uczniów klas dziennikarskich, realizacja programu Europejska Bezpieczna Szkoła, działalność szkolnego koła TPD, współpraca z Zespołem Szkół Specjalnych z Czeladzi, działalność szkolnego koła teatralno-kabaretowego Kabaret „Umowny” oraz wiele innych, ale bardzo ważnych inicjatyw. Wszystkim, którzy angażują się w życie szkoły, tworząc przy tym niepowtarzalną atmosferę Roździenia, serdecznie dziękujemy,

To dzięki nam wszystkim nauka połączona może być z przyjemnością, rozwijaniem wiary w siebie i w drugiego człowieka. Czas spędzony w murach tej szkoły to lekcja życia, jaką na pewno wszyscy będziemy długo pamiętać, miejmy nadzieję, że nawet na zawsze.

W okazji Dnia Patrona Szkoły już po raz drugi odbył się konkurs „Nasz Walenty – Nasz Roździeń”, w którym uczniowie liceum zmagali się z pytaniami dotyczącymi historii szkoły, biografii jej patrona oraz wiedzą ogólną na temat życie szkoły, czyli fakty, plotki i ploteczki o Roździeniu.

Konkursowe zmagania poprowadziły: Natalia Zatorska - przewodnicząca do spraw liceum oraz Agnieszka Rybicka. Nad częścią merytoryczną czuwał przewodniczący szkoły – Dawid Pudło.

Tegoroczną edycję wygrali maturzyści z klasy III a, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy I a, kolejne na podium przypadło klasie II a.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok !
Zobacz zdjęcia

Tekst: Samorząd Uczniowski pod opieka mgr Magdy Adamczyk

Content
Content