Skip to main content
32
58

Dzień Otwarty

Wersja do wydruku

przyjdź, zobacz i przekonaj się, że...
ROŹDZIEŃ TO WŁAŚCIWY WYBÓR


Myślisz o aktorstwie, interesujesz się biologią i psychologią lub turystyką, a może chcesz zostać dziennikarzem? Takie profile oferujemy tegorocznym uczniom klas trzecich gimnazjum

Zapraszamy 16 marca 2010 r. w godzinach 14.00 – 18.00
do naszej szkoły uczniów klas trzecich gimnazjum
harmonogram:

  • zwiedzanie szkoły: pracownie lekcyjne, baza sportowa (m.in. siłownia, sala do aerobiku czy ping ponga), świetlica szkolna, biblioteka i czytelnia, pracownia multimedialna
  • prezentacja oferty edukacyjnej na rok szkolny 20010/2011 – profile klas, zajęcia pozalekcyjne oraz koła zainteresowań, szeroki wybór języków obcych
  • spotkania z nauczycielami i uczniami szkoły
  • poznanie redakcji szkolnego radiowęzła i gazetki szkolnej
  • występ koła teatralno – kabaretowego TEATR UMOWNY
  • możliwość uzyskania szczegółowych i wyczerpujących informacji na temat zasad rekrutacji
Dzień Otwarty

16 marca 2010 roku gościliśmy w murach naszej szkoły - I Liceum Ogólnokształcącym im. Walentego Roździeńskiego - uczniów klas trzecich sosnowieckich gimnazjów. Po szkole młodszych kolegów oprowadzali uczniowie liceum, którzy w tym dniu byli głównymi gospodarzami szkoły. Przybyli goście mogli zwiedzić poszczególne pracownie lekcyjne, bazę sportową (m.in. siłownię, salę do aerobiku czy ping ponga), świetlicę szkolną, bibliotekę i czytelnię. O szkole opowiadali także nauczyciele, którzy specjalnie z tej okazji przygotowali zajęcia warsztatowe m.in w pracowni multimedialnej czy chemicznej, biologicznej i fizycznej. Nie zabrakło też lekcji językowych, ponieważ nasza szkoła w swojej ofercie ma dużą propozycję wyboru języków. I tak można wybrać wśród języków: niemieckiego, francuskiego, rosyjskiego czy hiszpański oraz włoskiego.

W roku szkolnym 2010/2011 przyszłym licealistom proponujemy naukę w czterech klasach: klasie humanistycznej z warsztatami dziennikarskimi, klasie biologiczno-społecznej z warsztatami psychologicznymi, klasie językowej z warsztatami turystyczno-krajoznawczymi oraz klasie humanistycznej w warsztatami teatralnymi.

Każda z klas przygotowała w szkolnej auli stoisko klasowe.
Podczas Dnia Otwartego zaprezentowały się dwie szkolne redakcje - radiowęzła oraz gazetki szkolnej. A na deskach sceny ze specjalnym repertuarem kabaretowym wystąpiło szkolne koło teatralno-kabaretowe TEATR UMOWNY.

Szczegółowych i wyczerpujących informacji na temat naboru, zasad rekrutacji do liceum w ciągu całego Dnia Otwartego udzielał wicedyrektor szkoły.

Myślisz o aktorstwie, interesujesz się biologią i psychologią lub turystyką, a może chcesz zostać dziennikarzem? Zostań uczniem naszej szkoły, bo ...

Roździeń to właściwy wybór !
Zobacz zdjęcia

Content
Content