Skip to main content
32
58

Światowy Dzień Wody

Wersja do wydruku

Światowy Dzień Wody

Dnia 22 marca świętowaliśmy w Naszej Szkole nadejście wiosny oraz Światowy Dzień Wody. Z tej okazji uczniowie klasy II AG pod opieką pani mgr Agnieszki Bartnik oraz pani mgr Ewy Biłek zorganizowali charytatywny kiermasz, na którym zakupić można było ciasta oraz wodę z naturalnymi sokami. W trakcie trwania kiermaszu rozdawane były ulotki na temat racjonalnego wykorzystywania wody. Środki zebrana podczas akcji przeznaczone zostały na rzecz Stowarzyszenia Ekologiczno – Kulturalnego Klub Gaja.

Obchody szkolnego Dnia Wody odbywały się w ramach programu edukacji ekologicznej „Zaadoptuj rzekę” Klubu Gaja. Nasza szkoła uczestniczy w tym projekcie już po raz czwarty.

Tego dnia uczniowie i nauczyciele założyli niebieskie swetry, bluzy, koszule i marynarki, aby wyrazić swe poparcie dla ochrony zbiorników wodnych.

Inicjatywa corocznych obchodów Dnia Wody narodziła się w 1992 roku w Rio de Janeiro podczas konferencji ONZ nazwanej I Szczytem Ziemi.
Zobacz zdjęcia
tekst: mgr Agnieszka Bartnik

Content
Content