Skip to main content
32
58

Warsztaty dziennikarskie na Wydziale Nauk Społecznych UŚ

Wersja do wydruku


Warsztaty dziennikarskie na Wydziale Nauk Społecznych UŚ


Uczniowie klas pierwszej i drugiej dziennikarskiej naszego liceum wzięli udział w warsztatach zorganizowanych na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zostały one przygotowane przez Międzywydziałowe Stowarzyszenie Dziennikarzy "MOSTY".

Wykłady były prowadzone przez studentów m.in. politologii czy socjologii. Były to zajęcia z reklamy prasowej, kampanie firm komercyjnych oraz wykłady dotyczące perswazji, manipulacji i negocjacji. Prowadzący oprócz przekazania uczniom wiedzy czysto teoretycznej, przygotowali także interesujące ćwiczenia związane z głównym wątkiem zajęć. W ten oto sposób powstały np. ciekawe reklamy różnych produktów, przełamujące stereotypy pokazywane codziennie w mediach. Przykładem jest przygotowana przez drugoklasistki reklama macho w kuchni czy slogan grupy z klasy pierwszej: "Okulary na wieki".

Dzięki wykładom młodzi dziennikarze naszej szkoły podszkolili swój warsztat pracy oraz zaczerpnęli nowych, interesujących informacji, które na pewno okażą się przydatne.

Prowadzący opowiedzieli również o tym, jak wygląda nauka na kierunkach przez nich studiowanych. Uczniowie mieli także okazję wypowiedzieć się na temat warsztatów do studenckiego radia "EGIDA".
Wszyscy mają nadzieję na dalszą współpracę ze stowarzyszeniem "MOSTY".

Zobacz zdjęcia

tekst: Aleksandra Sadowska, klasa 1a dziennikarska

Content
Content