Skip to main content
32
58

Spotkanie i wywiad z Grzegorzem Turnauem

Wersja do wydruku


Spotkanie i wywiad z Grzegorzem Turnauem

Spotkanie z Grzegorzem Turnauem - znanym muzykiem, pianistą, poetą i wykonawcą tzw. poezji śpiewanej – oraz przeprowadzenie wywiadu z artystą było głównym punktem wycieczki do Krakowa grupy uczniów klas dziennikarskich licealnych i gimnazjalistów.

Fragmenty wywiadu oraz bezpośrednią relację uczniów ze spotkania będzie można wysłuchać już w najbliższy wtorek – 11 mają o godzinie 19.00 na antenie Radia Katowice.
Wywiad z Grzegorzem Turnauem w całości opublikowany zostanie w numerze 2 (20 maja 2010 r.) w nowej szkolnej gazetce: e-gazetce QLT.

Spotkanie z Grzegorzem Turnauem rozpoczęło się od opowieści piosenkarza o dzieciństwie i muzycznych początkach „Od dziecka lubiłem sobie gędziolić” - mówił Turnau uczniom. Nie zabrakło też relacji z czasów liceum oraz Festiwalu Piosenki Studenckiej. Pojawiło się pytanie: „Dlaczego wybrał Pan poezję śpiewaną?”. Odpowiedź była następująca: „Śpiewam to co mnie samego zastanawia i zachwyca, co powoduje, że ja sam jestem zaciekawiony tym, co śpiewam i zakładam, że być może ktoś podziela moje zaciekawienie”. Młodym adeptom dziennikarstwa z naszej szkoły udało się uzyskać również kilka informacji na temat najnowszej płyty, która właśnie powstaje. Zapowiada się oryginalnie. Po rozmowie przyszły chwile na autografy i zdjęcia.

Podczas wyprawy do Krakowa nie zabrakło akcentów turystycznych. Uczestnicy wdrapali się na Kopiec Kościuszki, pospacerowali po krakowskim Rynku oraz udali się na Wawel. A ponieważ pogoda dopisała nie zabrakło też leżenia na wiosennej trawie nad Wisłą.

Organizatorem spotkania z panem Grzegorzem Turnauem była pani Ewa Brachaniec, doradca zawodowy. Nad całością wycieczki czuwali pani Magda Adamczyk oraz pani Elżbieta Czech, szkolny pedagog i pan Szczepan Dyrka.

Wyprawa okazała się niesamowitym dziennikarskim doświadczeniem! Mogliśmy wypocząć i podszkolić warsztat dziennikarski. Dziękujemy nauczycielom za wspaniałą wycieczkę.

Zobacz zdjęcia

Tekst: Dona Popławska, klasa 1a dziennikarska

Content
Content