Skip to main content
32
58

Spotkanie z autorem - Arkadiuszem Niemirskim

Wersja do wydruku


Spotkanie z autorem - Arkadiuszem Niemirskimhttp://www.niemirski.com

11 maja o godzinie 11:35 wyruszyliśmy na spotkanie z kontynuatorem cyklu utworów „Pan Samochodzik” i autorem oryginalnych powieści detektywistycznych - Arkadiuszem Niemirskim.

O godzinie 12:00 siedzieliśmy wygodnie z panią Ewą Brachaniec na krzesłach w Filii Biblioteki nr 1 na Środuli przy ul.Kossaka. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy na autora. Myślę, że wielu z nas spodziewało się ujrzeć ponurego i poważnego, mówiącego tylko o sobie pisarza, ale tutaj czekała na nas miła niespodzianka.

Arkadiusz Niemirski – magister zootechniki, satyryk i dziennikarz-okazał się osobą z poczuciem humoru i dystansem do samego siebie. O jego początkach w branży zootechnicznej i działalności w kabarecie dowiedzieliśmy się z prezentacji multimedialnej.

Dzięki niemu poznaliśmy kilku nieznanych nam dotąd detektywów, np. porucznika Columbo - głównego bohatera serialu emitowanego w USA od 1968 do 2003 roku.

Pan Niemirski jako miłośnik przedwojennych dokumentów, kilkunastowiecznych murów i starych zamczysk, opowiadał nam wiele o komicznych sytuacjach z jego podróży oraz o pracy magisterskiej, która nosiła tytuł „Cząsteczki azotu w plamie moczu krowy”. Następnie przedstawił nam krótki program kabaretowy „Wiadomości wieczorne” i „Pogodę”, która rozśmieszyła wszystkich do łez. Na zakończenie pisarz złożył autografy wszystkim chętnym, którzy przynieśli jego książki.

Ponadto zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie do kroniki szkolnej.

Spotkanie zachęciło mnie do przeczytania książki Arkadiusza Niemirskiego „Zbrodnia prawie doskonała”, a dla reszty klasy była to niezapomniana, żywa lekcja o powieściach detektywistycznych.
Zobacz zdjęcia
Tekst: Marta Płatek kl. II ag

Content
Content