Skip to main content
32
58

Wycieczka do Krakowa klasy IIdg i Idg

Wersja do wydruku


Wycieczka do Krakowa klasy IIdg i Idg


6 maja bieżącego roku uczniowie klasy IIdg oraz Ibg wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Niestety, pogoda w tym dniu nie dopisała, ale nie przeszkadzało nam to w zwiedzaniu różnych ciekawych miejsc.

Na samym początku zwiedziliśmy Zamek Królewski Wawel, gdzie zwiedziliśmy m.in. Groby Królewskie ( w tym grób prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki ), Dzwon Zygmunta i Muzeum Katedralne. Trzeba tez dodać, że mieliśmy bardzo fajnego przewodnika! Był nim odtwarzacz MP3 z nagranym głosem i z słuchawkami.

Po długim czasie zwiedzania zgłodnieliśmy i panie nauczycielki, które z nami przyjechały – pani mgr Aleksandra Chruściel
i pani mgr Agnieszka Kryczek – nie miały wyboru i musiały pójść z nami do Mc’Donalda.

Po wyśmienitej uczcie poszliśmy zwiedzać dalej. W dawnej dzielnicy żydowskiej, Kazimierzu (gdzie zwiedzaliśmy stary cmentarz żydowski ), spotkaliśmy aktorów i ekipę filmową serialu „Majka” na planie! Nie obyło się oczywiście bez pamiątkowego zdjęcia z aktorkami.

Pod koniec wycieczki odwiedziliśmy znane wśród artystów Muzeum Sztuki Współczesnej „Bunkier Sztuki”, gdzie zobaczyliśmy wystawę jednej z najważniejszych brytyjskich fotografek Anny Fox. Wystawa była bardzo ciekawa, ponieważ przedstawiała codzienną rzeczywistość i życie prywatne autorki. Czekając na bilety po raz kolejny mieliśmy okazję spotkać znaną krakowską aktorkę, tym razem Katarzynę Maciąg (bohaterkę serialu „Teraz albo nigdy!”), z którą też udało nam się zrobić zdjęcie.

W drodze powrotnej z Krakowa było bardzo wesoło, dlatego też nie zabrakło wspólnego śpiewania piosenek.

Wycieczka bardzo nam się podobała.
Zobacz zdjęcia
Tekst: Monika Hat, kl. IIdg

Content
Content