Skip to main content
32
58

SPOTKANIE Z PISARKĄ EWĄ NOWAK

Wersja do wydruku


SPOTKANIE Z PISARKĄ EWĄ NOWAK

24 maja bieżącego roku uczniowie z klasy III bg pod opieką mgr Ewy Biłek uczestniczyli w spotkaniu z panią Ewą Nowak - autorką książek dla młodzieży.
Spotkanie odbyło się w Filii nr 15 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kisielewskiego w Sosnowcu. Okazją do zorganizowania tej imprezy były VI Sosnowieckie Dni Literatury

Pani Ewa Nowak jest znana z takich powieści, jak: Wszystko, tylko nie mięta, Diupa, Michał Jakiśtam, Środek kapusty czy Krzywe 10.

Przed godziną 12:00 byliśmy już na miejscu. Cała nasza grupa rozsiadła się wygodnie w pierwszych rzędach. Po kilku minutach zaczęli się schodzić uczniowie z innych szkół. O godzinie 12:05 pojawiła się bohaterka spotkania. Wszyscy spodziewaliśmy się poważnej i rygorystycznej osoby, tymczasem pani Ewa Nowak okazała się miłą i serdeczną kobietą z cudownym poczuciem humoru. Pani Ewa opowiedziała nam o sobie, o swojej rodzinie oraz o problemach, jakie miała w dzieciństwie. Wytłumaczyła kto podsuwa jej pomysły na tytuły książek oraz skąd czerpie inspirację do pisania nowych powieści.

Następnie można było zadać autorce kilka pytań, kupić jej książki i zdobyć autograf. Każdy wpis pani Ewa uzupełniała rysunkiem jakiegoś zwierzątka, ponieważ jak wspomniała jest wielką miłośniczką zwierząt.

Dla uczestników spotkania było to ciekawe i relaksujące przeżycie.

Tekst i zdjęcia: uczniowie z klasy III bg

Content
Content