Skip to main content
32
58

WYGRAJ BRUKSELĘ

Wersja do wydruku


WYGRAJ BRUKSELĘ

24 maja uczniowie klas licealnych: Klaudia Porada, Sara Suchoszek, Agnieszka Barczewska, Jagoda Zarzeczna i Dawid Pudło pod opieką pana mgr Mariusza Jarczyńskiego uczestniczyli w II etapie konkursu „Wygraj Brukselę”. Konkurs organizowany przez Śląski Związek Gmin i Powiatów oraz Stowarzyszenie Akademia Edukacji Europejskiej skierowany jest do uczniów klas ponadgimnazjalnych.

I etap wyłaniający finalistów konkursowych zmagań odbył się 23 kwietnia bieżącego roku. Natomiast 24 maja w auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z innymi finalistami naszego regionu. Pytania sprawdzały wiedzę dotyczącą Unii Europejskiej, jej funkcjonowania oraz województwa śląskiego.

Teraz oczekujemy na wyniki konkursu, objętego patronatem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego pana Jerzego Buzka. Główną nagrodą jest wycieczka do Brukseli, której głównym punktem programu jest zwiedzanie Parlamentu Europejskiego.

Za wszystkich naszych uczniów trzymamy kciuki. Powodzenia!

Tekst: Dawid Pudło, przewodniczący szkoły

Content
Content