Skip to main content
32
58

Jesienne zamyślenia z Fryderykiem Chopinem

Wersja do wydruku


Jesienne zamyślenia z Fryderykiem Chopinem


Wieczór poetycko-muzyczny Jesienne zamyślenia wpisał się już w tradycję Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1. Listopad, jesienna aura skłaniają do zatrzymania się i chwili refleksji, a gościnna biblioteka na Środuli oraz kameralna atmosfera sprzyjają poetyckim spotkaniom.

Już motyle rozkwitają –
to rzeźbione są sekundy;
bije muzyka od ziemi
wielokształtna i nadmierna –
i muzyka jak powietrze
ponad domem pięknych kobiet
falą słoną, szumem gniewnym
spada, cieknie i zastyga...

        (K. I. Gałczyński Koncert fortepianowy)

Wszystkim tym, których już z nami nie ma, zadedykowaliśmy montaż poetycko-muzyczny Jesienne zamyślenia z Fryderykiem Chopinem . Wieczór odbył się 18 listopada 2010 roku o godz.16 30 w Filii nr 1 – Środula Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Gustawa Daniłowskiego w Sosnowcu.

Rok 2010 jest Rokiem Fryderyka Chopina – wielkiego kompozytora doby romantyzmu. Dlatego tłem Jesiennych zamyśleń była muzyka tego wybitnego twórcy. W czasie wieczoru przypomnieliśmy sobie fakty z jego barwnego, lecz krótkiego życia .

W wieczorze uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło nauczycieli naszej szkoły oraz sympatyków jesiennych spotkań.

Jesienne zamyślenia z Fryderykiem Chopinem to tytuł montażu poetycko-muzycznego, przygotowanego już tradycyjnie przez młodzież ZSO nr 1 pod opieką mgr Magdaleny Adamczyk i mgr Doroty Lichwały.

W wieczorku poetyckim udział wzięli: Oktawia Świętoniewska, Paulina Olszewska, Agnieszka Jaworska, Monika Głuchowska, Aleksandra Kruk, Małgorzata Żądło, Daria Gryń, Mateusz Krzepkowski, Damian Podgórski.

Zobacz zdjęcia

Content
Content