Skip to main content
32
58

Śląski salon maturzystów

Wersja do wydruku


Śląski salon maturzystów


O czekającym egzaminie maturalnym pomyśleli już we wrześniu uczniowie klasy III a dziennikarskiej i 19 września 2008 r. wzięli udział w Salonie Maturzystów 2008 , który jest elementem ogólnopolskiej Kampanii Informacyjnej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.

Podczas spotkania z Romanem Dziedzicem, dyrektorem OKE w Jaworznie, uczniowie zdobyli pełną i rzetelną wiedzę na temat egzaminu maturalnego w roku 2009 i zasad rekrutacji na rok akademicki 2009/2010. Przypomniane zostały najważniejsze terminy dotyczące matury: wstępne deklaracje maturalne trzeba złożyć do 30 września, ostateczne do 7 lutego 2009 r.

Wykład Marii Romanowskiej, koordynatorki egzaminu maturalnego z języka polskiego z OKE w Jaworznie, nosił znaczący tytuł: „Jak mówić i pisać na temat”. Omówione zostały zasady oceniania ustnej części egzaminu maturalnego z języka polskiego, tzw prezentacji, oraz poddane szczegółowej analizie tematy maturalne z 2008 roku z poziomu podstawowego i rozszerzonego.

Maturzyści z III dziennikarskiej mieli także okazję zapoznać się z ofertą szkół wyższych całej Polski.

Oni już myślą o maturze , a TY?

Tekst: Magda Adamczyk




Content
Content