Skip to main content
32
58

„Dziennikarstwo od kulis” czyli spotkanie z Kamilem Durczokiem

Wersja do wydruku

„Dziennikarstwo od kulis” czyli spotkanie z Kamilem Durczokiem

17 grudnia dla kilku uczniów z naszej szkoły był bardzo ekscytującym dniem, a to za sprawą wykładu z Kamilem Durczokiem temat kulis dziennikarstwa. Wraz z Panią mgr Ewą Brachaniec wybraliśmy się do Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Katowicach, gdzie spotkanie się odbywało. Wykład miał formę wywiadu, który wraz z prezenterem Faktów prowadziła Pani Ewa Niewiadomska z Radia Katowice. Zadawała ona pytania na temat przeszłości radiowej Kamila Durczoka, jego opinii na temat obecnej sytuacji politycznej w Polsce oraz kulis telewizji.

Głównym tematem wykładu był oczywiście wątek brudnego stołu, który zapisał się w pamięci wszystkich telewidzów Faktów. Kamil Durczok w sprawny sposób się wytłumaczył, a następnie wszystko obrócił w żart.

Pod koniec wykładu nadszedł czas na zadawanie pytań. Młodzi kandydaci na dziennikarzy pytali w szczególności o pracę w redakcji Faktów, potrzebnym do tego wykształceniu oraz talencie. Kilka osób interesowało głównie, czy w telewizji TVN obowiązuje dziennikarzy i prezenterów cenzura oraz czy pracują tam ludzie młodzi. Uczniowie byli także zainteresowani, jak w tym momencie mogą zacząć swoją karierę dziennikarską, na co Kamil Durczok odparł, że istnieje Internet, który znacznie pomaga w rozwoju dziennikarstwa. W Internecie możemy pisać blogi i zamieszczać teksty, które wszyscy mogą przeczytać. Ponadto w wielu szkołach są obecne gazetki szkolne, w których pod opieką nauczycieli możemy szkolić swój warsztat dziennikarski.

Spotkanie zakończyło ostatnie pytanie naszej koleżanki Agnieszki: „Kiedy chciałby Pan odejść na emeryturę?” Kamil Durczok skwitował pytanie stwierdzeniem: „Wtedy, kiedy będę przychodził do pracy i po prostu odhaczał to, co mam do zrobienia zamiast zrobić to rzetelnie”.

Zobacz zdjęcia

tekst:Agnieszka Barszczewska klasa IIIcLO

Content
Content