Skip to main content
32
58

2 miejsce redakcji QLT w Ogólnopolskim Konkursie Forum Pismaków

Wersja do wydruku

WIELKI SUKCES NASZEJ SZKOŁY –
2 miejsce redakcji QLT w Ogólnopolskim Konkursie Forum Pismaków

Redakcja Qlt-u zdobyła 2 miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Mediów Szkolnych i Młodzieżowych – Forum Pismaków w kategorii qmam roku. Tegoroczna edycja ogólnopolskiego konkursu odbyła się pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz specjalnym patronatem Komisji Europejskiej.

Forum Pismaków, kwalifikując i oceniając redakcje oraz ich pisma, brało pod uwagę m.in. różnorodności tematyki i form wypowiedzi dziennikarskiej, oryginalność oraz estetykę wydania qmamów - qmamy to elektroniczne gazetki wydawane na stronie internetowej Młodzieżowej Agencji Multimedialnej w ramach projektu Fundacji Nowe Media.

Do projektu Fundacji Nowe Media nasza szkoła przystąpiła w kwietniu 2010 roku z inicjatywy pani Magdaleny Adamczyk w ramach warsztatów dziennikarskich. Projekt opierał się na cyklu warsztatów dla nauczyciela - opiekuna/wydawcy qmama i warsztatów dla uczniów tworzących redakcję. Przewodnikiem po świcie mediów adeptów dziennikarstwa z naszej szkoły był dziennikarz Marcin Babko.

QLT to gazeta uczniów ZSO nr 1 w Sosnowcu, wydawana przez opiekuna redakcji panią Magdę Adamczyk. Stały skład redakcji to: Donata Popławska ( redaktor naczelna) oraz Mateusz Kostka, Aleksandra Kruk, Borys Brodowicz, Angelika Podkowa, Magdalena Machowiak, Anna Pietrzak oraz osoby współpracujące: Aleksandra Sadowska, Konrad Kaczmarczyk, Daria Gryń, Martyna Gawrońska i Wnikliwy Szyderca oraz Anonim.

W ramach projektu redakcja QLT wydała 10 cyklicznych numerów pisma i w ciągu swej działalności na jej koncie znalazły się takie sukcesy jak:

 8. miejsce w ogólnopolskim konkursie internautów;
 dwukrotnie była polecana na stronie mam.media.pl
 otrzymała tytuł qmama miesiąca, przyznawany cyklicznie przez Fundację Nowe Media w ramach projektu „Qmam media”.

Ostatnim osiągnięciem redakcji jest obecne zwycięstwo w Ogólnopolskim Przeglądzie Forum Pismaków.

Wszystkich czytelników i fanów QLT-u zapraszamy na nasz nowy blog, gdzie znajdziecie m.in. oficjalne i nieoficjalne informacje na temat Forum Pismaków czy naszej redakcji.
Szukaj nas tutaj:

http://www.qlt.blog.onet.pl

Tekst: Donata Popławska, redaktor naczelna QLT-u

Content
Content