Skip to main content
32
58

Spotkanie  z posłem PO panem Jarosławem Piętą

Wersja do wydruku

Spotkanie  z posłem PO panem Jarosławem Piętą

Highslide JS

24 maja br. w naszej szkole odbyło się spotkanie  z posłem PO panem Jarosławem Piętą. Poruszone zostały kwestie prezydencji Polski w Radzie Europejskiej. Pan Poseł opowiadał nam o zadaniach i stanie przygotowań do współpracy naszego kraju z Cyprem i Danią.


Po wygłoszonym referacie dotyczącym tego organu Unii ( i odpowiedzi na pytania m.in. jakie zmiany w strukturze UE zaszły po wprowadzeniu traktatu lizbońskiego, czym jest trio prezydencji itp.). Pan Pięta zmierzył się z pytaniami uczniów i nauczycieli, na które udzielał obszernych odpowiedzi. Pytania dotyczyły m.in. systemu edukacji, EURO 2012, legalizacji narkotyków miękkich… i aż dziwne, ale nie było nawet wzmianki o zbliżających się wyborach! Opinie i wypowiedzi Pana Pięty rozwiały dużo naszych wątpliwości.


Po konferencji Pan Jarosław Pięta wzbogacił zasoby naszej biblioteki, wręczając Panu Dyrektorowi książkę dotyczącą wybranych zagadnień społecznych i gospodarczych, które przydadzą się przyszłym maturzystom.


Tekst: Donata Popławska kl. II a LO i Aleksandra Kruk III ag


Highslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JS

Content
Content