Skip to main content
32
58

Dzień niemiecki

Wersja do wydruku


Highslide JS

W poniedziałek 13 czerwca w naszej szkole odbył się „ Dzień niemiecki” zorganizowany w ramach obchodów rocznicy 20-lecia polsko-niemieckiego Traktatu o przyjaznym sąsiedztwie i dobrej współpracy.

Scenariusz imprezy był interesujący i zawierał różnorodne ciekawe propozycje dla wszystkich uczących się języka Goethego. Uczniowie zaprezentowali piękne prezentacje multimedialne o Niemczech, Berlinie ( autorzy Adam Guze, Kacper Prętnicki kl. III ag), zamkach bawarskich ( Marta Płatek-kl. III ag) i kuchni niemieckiej ( Agata Lewkowicz- kl. III ag).

Kolejnym punktem było przedstawienie znanych osobowości ze świata filmu, polityki i sportu. Nakreślono ich sylwetki i osiągnięcia, a uczniowie ucharakteryzowani na te postacie pojawiali się na scenie.

Następnie zaproszono wszystkich do obejrzenia przedstawienia teatralnego- bajki w j. niemieckim pt. „ Królewna Śnieżka i krasnoludki”- wersja współczesna. Dowcipne dialogi, cięty humor i ciekawa charakteryzacja podobały się publiczności, która nagrodziła aktorów- uczniowie kl. III ag i Aleksandra Kruk z III b g gromkimi brawami.

Po teatralnych występach odbył się quiz wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego” Jeden z trzech”,którego zwyciężczynią została Aleksandra Odjas z kl. I ag.
Na zakończenie zaproszono wszystkich do degustacji jednej ze specjalności kuchni niemieckiej- sałatki kartoflanej na zimno przygotowanej przez p. Danutę Pietraszek

Całość imprezy uświetnił występ uczennicy Angielki Podkowy z kl. IIa LO, która zaśpiewała piosenkę pt. „ Keine Grenzen”.
Prowadzącymi imprezę były- w j. niemieckim Aleksandra Sadowiska z kl. II a LO i w j. polskim Kinga Chmiel z kl. III ag.

Dobra zabawa, ciekawy scenariusz i duże zaangażowanie uczniów przyczyniły się do sukcesu projektu.
Wsparcia merytorycznego uczniom udzieliły organizatorki imprezy nauczycielki j. niemieckiego mgr Magdalena Nowak i mgr Danuta Pietraszek.

Szczególne podziękowania za ogromne zaangażowanie dla uczniów kl. III ag
składa nauczycielka j. niemieckiego mgr Magdalena Nowak.

Highslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JSHighslide JS

Content
Content