Skip to main content
32
58

UWAGA! DZIEŃ OTWARTY do LICEUM

Wersja do wydruku

UWAGA!
DZIEŃ OTWARTY DLA UCZNIÓW KLAS III GIMNAZJUM

Dnia 31 marca od godziny 10:00 do godziny 14:00 zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY NASZEGO LICEUM uczniów III klas Gimnazjum

I Liceum Ogólnokształcące im. Walentego Roździeńskiego w Sosnowcu
zaprasza
uczniów klas III gimnazjum
do zwiedzania szkoły i zapoznania się z jej ofertą edukacyjną na rok szkolny 2012/2013.

Dzień Otwarty szkoły już w sobotę 31 marca
w godzinach 10.00 – 14.00.


Już niedługo uczniowie kończący naukę w gimnazjum staną przed wyborem kolejnej szkoły. Od tego wyboru będzie zależało, czy nadchodzące lata szkolne staną się wspaniałą przygodą i możliwością rozwijania pasji czy też kolejnymi latami spędzonymi w szkolnych murach i w szkolnej ławce. Dlatego zachęcamy tegorocznych trzecioklasistów ze szkół gimnazjalnych do poznania naszego liceum – kierunków kształcenia i samej szkoły.

Najlepszymi gospodarzami szkoły są jej uczniowie, dlatego po szkolnych korytarzach zwiedzających oprowadzać będą ich starsi koledzy – uczniowie Roździenia. Idea organizowania Dni Otwartego daje możliwość spotkania się twarzą w twarz uczniami tej szkoły i podpytania ich o różne sprawy, o których kandydaci do liceum nie dowiedzą się z przygotowanych ulotek czy plakatów informacyjnych.

Osobom, które odwiedzą szkołę podczas Dnia Otwartego, pokazane zostaną sale lekcyjne, będą mogli zobaczyć też siłownię, sale do gry w ping-ponga czy aerobiku oraz zaplecze – wyposażenie biblioteki i czytelni, pracownie internetową i multimedialną oraz pracownie lekcyjne. Zwiedzający spotkają się z redakcją gazetki szkolnej oraz radiowęzła. Oprócz części oficjalnej imprezy przygotowano też część artystyczną – występ Kabaretu „UMOWNY”.

I LO znane jest z działających od lat warsztatów teatralnych, psychologicznych czy dziennikarskich. Gimnazjaliści, którzy w sobotę przyjdą do szkoły, będą mogli poznać ofertę warsztatową szkoły czy obejrzą przygotowane specjalnie dla nich lekcje pokazowe na przykład z chemii, fizyki. Roździeń jest szkołą, która oferuje uczniom duży wybór języków obcych, nie zabraknie więc też i lekcji językowych z języków hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego czy niemieckiego i rosyjskiego oraz oczywiście angielskiego.

ZAPRASZAMY

Content
Content