Skip to main content
32
58

Kiermasz na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej

Wersja do wydruku

Kiermasz na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej

Dnia 19 kwietnia w ramach obchodów Dni Ziemi w naszej szkole zorganizowany został kiermasz charytatywny. Tego rodzaju imprezy są w naszej szkole tradycją, ale tym razem organizatorami byli debiutanci – uczniowie klasy I dg, przy wsparciu starszych kolegów
z klasy III ag. Opiekę nad kiermaszem sprawowały panie mgr Ewa Biłek – nauczyciel biologii i mgr Maria Stecka – wychowawca klasy.

Na stoisku można było kupić napoje z naturalnych składników (sok z marchwi oraz lemoniadę z plasterkami cytryny i listkami mięty, słodzoną brązowym cukrem). Pyszne ciasta, upieczone przez uczniów i rodziców, cieszyły się ogromnym powodzeniem. Dodatkowo uczniowie klasy I dg własnoręcznie wykonali plakaty promujące sam kiermasz i potrzebę racjonalnego korzystania z wody, jako że istnieją na Ziemi regiony pozbawione dostępu do czystej wody.

Dochód z kiermaszu został przesłany na konto Polskiej Akcji Humanitarnej budującej studnie dla dotkniętego suszą Sudanu.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą inicjatywę:)
Zobacz zdjęcia
Tekst: mgr Ewa Biłek, mgr Maria Stecka

Content
Content