Skip to main content
32
58

Spotkanie krajów partnerskich w ramach programu Comenius HISZPANIA 2013

Wersja do wydruku

Spotkanie krajów partnerskich w ramach programu Comenius
HISZPANIA 2013


W dniach 2- 8 marca 2013 r. odbyło się kolejne spotkanie krajów partnerskich w ramach realizacji projektu „Razem poprzez tęczę europejskich tradycji” w programie Comenius. Tym razem gospodarzem spotkania była szkoła z Alcala de Henares w Hiszpanii.

Podczas wizyty wszyscy uczestnicy projektu zwiedzili szkołę, poznali hiszpański system edukacji, uczestniczyli w warsztatach oraz zaprezentowali narodowe rękodzieła.
Uczniowie naszej szkoły, biorący udział w wyjeździe, przygotowali wraz z pozostałymi uczestnikami wystawkę prezentująca tradycje i zwyczaje narodowe. Motywem przewodnim naszego kraju były święta wielkanocne. Zaprezentowane zostały miedzy innymi wielkanocne palmy, pisanki, prace plastyczne wykonane przez uczniów naszej szkoły.

Uczniowie hiszpańskiej szkoły przedstawili na żywo tańce narodowe wszystkich krajów partnerskich, natomiast podczas zajęć w szkole my zaprezentowaliśmy film z tańcami narodowymi poszczególnych krajów. Tańce te zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pana Krzysztofa Konara.

Ponadto uczestnicy spotkania zwiedzili Muzeum Prado w Madrycie, stadion Real Madryt czy Muzeum El Greco podczas wyjazdu do Toledo.

Kolejna wizyta krajów partnerskich międzynarodowego projektu odbędzie się w kwietniu w naszej szkole.
Zobacz zdjęcia


Tekst: Kamil Sikorski, Dominik Frej

Content
Content