Skip to main content
32
58

Spotkanie krajów partnerskich w ramach programu Comenius wizyta w naszej szkole

Wersja do wydruku

Spotkanie krajów partnerskich
w ramach programu Comenius
wizyta w naszej szkole

W dniach 7- 12 kwietnia 2013 r. odbyło się kolejne – szóste i ostatnie już spotkanie krajów partnerskich w ramach realizacji międzynarodowego wielostronnego projektu „Razem poprzez tęczę europejskich tradycji” w programie Comenius. Tym razem gospodarzem spotkania była nasza szkoła.

Podczas wizyty goście z Rumunii, Hiszpanii, Portugalii, Grecji i Turcji poznali polski system edukacji, uczestniczyli w warsztatach przygotowanych przez panią wicedyrektor Małgorzatę Urban, a poprowadzonych przez panią Halinę Gruszecką oraz zwiedzili naszą szkołę. Mieli też możliwość obejrzenia i wzięcia udziału w zajęciach lekcyjnych takich jak: zajęcia plastyczne (u pani Małgorzaty Urban), język polski (u pani Jolanty Jelonek), język angielski (u pani Małgorzaty Białas), matematyka (u pani Dominiki Śmidowicz) czy zajęcia artystyczne (u pani Katarzyny Jakubczyk).

Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili na żywo tańce narodowe wszystkich krajów partnerskich. Tańce te zostały przygotowane przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pana Krzysztofa Konara.

Goście przybyli do naszej szkoły spotkali się w Urzędzie Miasta z prezydentem Kazimierzem Górskim, który w ciekawy sposób opowiedział o mieście i dokonujących się w nim przemianach. Obejrzeli też w wersji angielskiej film o naszym mieście.

Ponadto uczestnicy spotkania zwiedzili Wieliczkę oraz skansen w Wygiełzowie, a także Kraków.

Była to już ostatnia wizyta krajów partnerskich w ramach realizacji tego projektu.
Szkolnym koordynatorem projektu jest pani mgr Agnieszka Kryczek.
Nauczyciele biorący udział w projekcie:
mgr Aleksandra Chruściel, mgr Magda Adamczyk i mgr Marzanna Grzeszczuk
Zobacz zdjęcia
Tekst: Karolina Steczyńska i Aleksandra Bierzyńska, które gościły w swoich domach uczennice z Portugalii

Content
Content