Skip to main content
32
58

FINAŁ XVII KONKURSU WIEDZY TECHNICZNEJ

Wersja do wydruku

FINAŁ XVII KONKURSU WIEDZY TECHNICZNEJ

W piątek 19 kwietnia 2013 r. o godz. 12.00 na Wydziale Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ w Sosnowcu odbył się finał XVII Konkursu Wiedzy Technicznej, podczas którego zostały ogłoszone wyniki II etapu konkursu, naszą szkołę reprezentował uczeń z klasy IIIa LO Emil Kalinowski wraz z opiekunem panią Marzanną Grzeszczuk. Celem Konkursu było propagowanie wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych zagadnień związanych z nowoczesną techniką i informatyką oraz uświadomienie uczniom, szczególnie z klas maturalnych, jak duże znaczenie ma wiedza z zakresu przedmiotów ścisłych.

Konkurs Wiedzy Technicznej daje również organizatorom możliwość dotarcia do dużej liczby uczniów stojących przed wyborem przyszłego kierunku studiów i zainteresowania ich kierunkami technicznymi śląskich i zagłębiowskich uczelni, w tym z bogatą ofertą edukacyjną Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach UŚ.

Patronat nad XVII Konkursem Wiedzy Technicznej objął m.in. JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś. Pomysłodawcą jest dr hab. prof. UŚ Jan Ilczuk z Zakładu Dydaktyki Przedmiotów Technicznych UŚ.

link do strony konkursu
link do strony Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach
link do zdjęć z konkursu
Tekst: mgr Marzanna Grzeszczuk

Content
Content