Skip to main content
32
58

Wygrana naszych uczniów i wyjazd do Strasburga

Wersja do wydruku

Wygrana naszych uczniów i
wyjazd do Strasburga

W dniach 15-19 kwietnia 2013 roku uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Lipka i Emil Kalinowski z III A LO wzięli udział w wyjeździe studyjnym do Strasburga Wycieczka to nagroda za wygraną w Turnieju Wiedzy o Sosnowcu, którego finał miał miejsce 8 października 2012 roku na „Patelni”.

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić: miejscowość sanatoryjną Baden-Baden, wieżę widokową z panoramą na Strasburg w Kehl, Offenburg, Parlament Europejski, centrum Strasburga i Muzeum Techniki w Sinsheim. Dodatkową atrakcją w mieście docelowym był rejs statkiem Białej Floty.
Uczniowie spotkali się z prof. Adamem Gierem, który podczas wykładu przedstawił zagadnienia z zakresu działania i organizacji Parlamentu Europejskiego. Ponadto mieli możliwość przyjrzenia się na żywo pracy deputowanych na posiedzeniu plenarnym oraz wysłuchania przemówienia prezydenta Irlandii Michaela D. Higginsa.

Zobacz zdjęcia
Opiekun uczniów: mgr Magda Adamczyk
Tekst: uczestnicy wyjazdu

Content
Content