Skip to main content
32
58

WYCIECZKA KL. III b GIMNAZJUM DO USTRONIA

Wersja do wydruku

WYCIECZKA KL. III b GIMNAZJUM DO USTRONIA

W dniach 22- 24. 05. 2013r. klasa III b gimnazjum wraz z wychowawczynią panią mgr Jolantą Jelonek oraz opiekunkami panią mgr Małgorzatą Białas, panią mgr Gabrielą Bartczak-Konkol oraz panią mgr Ewą Brachaniec zażywała świeżego powietrza i spacerów w Ustroniu.

Wycieczka rozpoczęła się 22. 05. 2013r. od zbiórki przed dworcem PKP w Sosnowcu o godzinie 7.00. Pomimo wczesnej pory wszystkim dopisywały humory. Podróż szybko minęła i już o godzinie 10.00 można było poczuć niepowtarzalny klimat pięknych gór oraz rozkoszować się wolnością od nauki i szkoły.

Pierwszego dnia przed obiadem klasa wraz z opiekunkami odbyła intensywny marsz nadwiślańskim bulwarem, a po południu kontemplowała piękno Beskidów i smakowała wodę mineralną w ustrońskiej pijalni.

Drugiego dnia wycieczki uczniowie oraz opiekunki wyruszyli na Równicę. Zdobycie tego pięknego szczytu okazało się dla niektórych nie lada wyzwaniem. Jakaż jednak była satysfakcja po wyjściu na górę, gdy można było obejrzeć stamtąd przepiękną panoramę Beskidu Śląskiego, a w schronisku posilić się pyszną szarlotką!

Trzeci i ostatni dzień wycieczki poświęcony był na odwiedzenie Muzeum Ustrońskiego im. Jana Jarockiego, w którym uczniowie zapoznali się z historią tej miejscowości oraz historią Ustronia jako kurortu.

Trzy dni beztroski i wolności szybko minęły i trzeba było niestety wracać do domu, chociaż nikomu się nie chciało. Ale cóż… wszystko - co dobre - szybko się kończy.
Powrotna podróż upłynęła szybko i przyjemnie. O 17. 00 stęsknieni rodzice odebrali swoje pociechy sprzed budynku dworca PKP w Sosnowcu.

Wycieczka do Ustronia stanowiła niestety już ostatni wspólny wyjazd klasy III b gimnazjum. Okazała się niezwykle udana pod każdym względem. Przede wszystkim dopisała pogoda, a ponadto wszyscy jej uczestnicy przez cały czas pozostawali w wyśmienitych humorach, nikt nie narzekał ( nie miał zresztą powodu), żartom nie było końca, a to przecież jest najlepszym sprawdzianem udanego wyjazdu.
Zobacz zdjęcia
Tekst: mgr Jolanta Jelonek

Content
Content