Skip to main content
32
58

14.06.2013 „ Dzień Niemiecki”

Wersja do wydruku

14. 06. 2013 „ Dzień Niemiecki”

W dniu 14. 06.2013 na 4 i 5 godzinie lekcyjnej w naszej szkole odbyła się już druga edycja projektu „ Dzień Polsko- Niemiecki”.

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyc w imprezie szkolnej pt. „ Dzień Niemiecki” przygotowanej przez nauczycielki j. niemieckiego mgr Magdalenę Nowak oraz mgr Danutę Pietraszek.

Projekt ten został zainicjowany w 2011 r. z okazji 20- lecia polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy młodzieży. Celem inicjatywy jest upowszechnienie wiedzy kraju sąsiada poprzez realizację autorskich projektów , budowanie partnerskich relacji oraz motywowanie szerokiej opinii publicznej do podejmowania współpracy międzynarodowej.

Nasi uczniowie chętnie zaangażowali się w organizację tego święta. Przygotowano wiele projektów, plakatów i prezentacji multimedialnych dotyczących naszych zachodnich sąsiadów.
Obchody Dnia Niemieckiego zaczęły się od krótkiego wprowadzenia na temat celów tego projektu, które przedstawiła nauczycielka języka niemieckiego mgr Magdalena Nowak. Następnie uczniowie przedstawiali swoje multimedialne prezentacje oraz plakaty:

  1. Jan Skowronek kl. III ag- Niemcy- kraj i ludzie
  2. Mateusz Nowak kl. IB i Kamil Sikorski kl. II dg- Atrakcje turystyczne Niemiec
  3. Łukasz Cecot kl. II ag i Grzegorz Przeździecki kl. II ag-Sport w Niemczech
  4. Maks Skibiński i Kamil Wolnicki kl. III ag –Z historii Bundesligi
  5. Gabi Komendarczyk III ag- Tradycje i święta w Niemczech
  6. Andrzej Niziurski III ag- Niemieckie samochody
  7. Paweł Raczek przedstawił ciekawostki z historii polsko-niemieckiej
  8. Szymon Mazur kl. II cg- Oktoberfest w Monachium

Wszystkie prezentacje przeplatane były fragmentami utworów muzyki niemieckiej-klasycznej i tej współczesnej.

W celu wyłonienia spośród uczniów najlepszych znawców geografii, kultury i historii Niemiec przeprowadzono test wiedzy o Niemczech.
Zwycięzcami zostali : Kamil Kozioł i Marcin Łata z kl. II ag. Serdecznie gratulujemy!

Następnie Aleksandra Odjas i Martyna Petlak z kl. IIIag wzbogaciły imprezę prezentując bajkę w j. niemieckim z polskim przekładem pt. „ Rotkäppchen- Czerwony Kapturek”

Na zakończenie uczennica kl. III ag Zuzia Sobczyńska zaprezentowała specjały kuchni niemieckiej, po czym nastąpiła degustacja słodyczy oraz jednej ze specjalności kuchni niemieckiej-sałatki kartoflanej ( Kartoffelsalat) przygotowanej przez Zuzię i panią mgr Danutę Pietraszek.

Uśmiechy na twarzach uczniów były dowodem na to, iż impreza była udana i z pewnością zagości w pamięci wszystkich uczestników na dłużej.
Zobacz zdjęcia
Tekst: mgr Magdalena Nowak

Content
Content