Skip to main content
32
58

Dlaczego warto uczyć się w Roźdzeniu?

Wersja do wydruku

Dlaczego warto uczyć się w Roźdzeniu?

Na to pytanie nasuwa mi się jedna odpowiedź – „Roździeń” daje wiele możliwości rozwoju i to pod każdym względem. Przyszedłem do naszej szkoły jako 13 – letni gimnazjalny pierwszak, a jej mury opuściłem już ze średnim wykształceniem. 6 lat, które zleciały strasznie szybko. Ale są to lata, których nie zapomnę!

W szkole panowała znakomita atmosfera. Nauczyciele traktowali nas – uczniów jak partnerów do współpracy. Zawsze skorzy do pomocy, cierpliwie z nami pracowali nie tylko w ramach zajęć, lecz także i „po godzinach”. Chętnie wysyłano nas na różnego rodzaju konkursy, olimpiady, warsztaty dla naszego dobra i rozwoju. I tak oto brałem udział m. in. w warsztatach dziennikarskich w Bad Marienberg w Niemczech, w Radiu i Telewizji Katowice, współpracowałem z Wiadomościami Zagłębia oraz miałem okazję spotkać kilku znanych artystów, m. in. Grzegorza Turnaua. Wszystko to zapewnił mi „Roździeń”.

Dużym atutem jest szeroki wybór języków obcych, które w „Roździeniu” są na bardzo wysokim poziomie. Poświęcano na nie wiele czasu (było to kilka godzin w tygodniu), co ważne, przydają mi się one w dorosłym życiu!

Najmilszą rzecz, jaką wspominam z mojego „Roździenia”, jest jednak atmosfera pomiędzy uczniami. Wraz z moimi kolegami, nie tylko klasowymi spędzaliśmy wiele czasu nie tylko w szkole, lecz także poza jej murami. Kontakt między sobą ciągle utrzymujemy; niejednokrotnie także przyjaźnimy się ze sobą! I tylko szkoda, że te lata minęły tak szybko i bezpowrotnie...

P.S. Szkoda że nie doczekałem się zewnętrznego kompleksu sportowego oraz odnowionego parkingu... ;)

Grzegorz Wojtasik
Content
Content