Skip to main content
32
58

JESIENNE ZAMYŚLENIA

Wersja do wydruku

Jak na deszczu łza
Cały ten świat nie znaczy nic a nic...
Chwila, która trwa
Może być najlepszą z Twoich chwil...

(Do kołyski – wykonanie oryginalne Dżem)

JESIENNE ZAMYŚLENIA

5 grudnia 2013 roku w Bibliotece Miejskiej Filia nr 1 w Sosnowcu –Środuli odbył się już kolejny wieczór poetycko-muzyczny. W pierwszej części uczniowie ZSO nr 1 wspominali wspaniałych nauczycieli, wychowawców, pracowników biblioteki. To tym, których już z nami nie ma, poświęcili chwilę refleksji. Recytowali wiersze znanych współczesnych poetów, m.in. Wisławy Szymborskiej, Zbigniewa Herberta czy X. Jana Twardowskiego.

Druga część , koncert instrumentalny w wykonaniu Patrycji Kajcy, Adrianny Odrzywołek i Michała Siwca, była dedykowana wszystkim Pracownikom i Czytelnikom z okazji 65-lecia Biblioteki. Ponadto piosenki z repertuaru Edyty Geppert oraz zespołu Dżem, w pięknej interpretacji Sawy Bańki i Wiktorii Szatan, uświetniły wieczór.

Na zakończenie został odczytany list gratulacyjny Pana Dyrektora Zbigniewa Cecota z okazji Jubileuszu 65-lecia Biblioteki, a Pani Kierownik Patrycja Wrońska wręczyła wszystkim wiernym czytelnikom oraz gościom pamiątkowe dyplomy i książki.

Bardzo dziękujemy za serdeczne i ciepłe przyjęcie. Cieszymy się, że w poetycko-muzycznym spotkaniu uczestniczyli też przedstawiciele grona pedagogicznego, rodzice i uczniowie.

Słowa uznania kierujemy do naszych młodych, uzdolnionych artystów, którzy z dużym zaangażowaniem i radością włączają się w przygotowanie poetyckich wieczorów. Gratulujemy Wam talentu, twórczego zapału, a także wrażliwości i poczucia piękna.


Recytatorzy: Patrycja Makieła, Aleksandra Zdańska, Agnieszka Możdżyń, Katarzyna Avdiji, Magdalena Jabłońska, Martyna Orszulak, Natalia Płatek, Karolina Musiałowska, Michał Krupiński, Andrzej Matyszkiewicz
Śpiew: Sawa Bańka, Wiktoria Szatan
Zespół muzyczny: Patrycja Kajca, Adrianna Odrzywołek, Michał SiwiecZobacz zdjęcia
Organizatorzy: mgr Magdalena Adamczyk, mgr Dorota Lichwała

Content
Content