Skip to main content
32
58

Święto Patrona Szkoły

Wersja do wydruku

Święto Patrona Szkoły

14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dni Patrona szkoły oraz Walentynki. Nie zabrakło konkursów, zmagań na szczeblu umysłowym jak i rozrywkowym.

Na 3 i 5 godzinie odbyła się akademia dla uczniów naszej szkoły, która miała wprowadzić nastrój Walentynowy jak i przypomnieć nam o naszym Patronie Walentym Roździeński. Akademia została poprowadzona przez Patrycję Makieła i Patryka Zdradę przy wsparciu muzyczno-technicznym ze strony Jakuba Zabosta i Karola Szopy. W akademii nie zabrakło elementów muzycznych, poezji, a także rozrywki. Nasi uczniowie mogli wysłuchać poezji w wykonaniu Przemka Paleczka oraz Agnieszki Możdzyń i Kamila Koziła. Śpiewem jak zwykle uraczyły nas Magda Siedlecka, Wiktoria Szatan, oraz Andrea Boźić przy akompaniamencie Michała Synowca na gitarze.

Oprócz akademii odbył się na 4 godzinie konkurs na Miss i Mistra naszej szkoły. Wzięło w nim udział 36 uczestników, których jury w składzie Anna Fajer, Sylwii Szymańskiej, Dominika Freja oraz Filipa Trząskiego musiało wybrać 4 najlepszych. Tytuł Wicemiss Roździenia należy do Emili Bajórskiej z klasy II ag, tytuł Wicemistera zdobył Szymon Ruszkiewicz z klasy III bg. Miss naszej szkoły, która błysnęła inteligencją i talentem pokazując się z jak najlepszej strony jury została Karina Nowak z klasy IIbLO , a Misterem nie kto inny tylko Przemek Paleczek z klasy IIIaLO . Gratulujemy serdecznie jeszcze raz :)

Akademia, Miss i Mister to jeszcze nie wszystko został zorganizowany konkurs pt. „Walenty kondra Walenty”. Zadaniem naszych uczniów było przygotowanie się z zakresu wiedzy na temat Świętego Walentego i Walentego Roździeniskiego, a następnie rozwiązanie testu. Bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Matyszkiewicz z klasy IIag, drugie miejsce z równie wspaniałym wynikiem otrzymała Karolina Korfel z klasy III cg. Gratulujemy.

A to jeszcze nie koniec, w środę 12 lutego, przeprowadzony został plebiscyt na najsympatyczniejszą dziewczynę i najfajniejszego chłopaka. Uczniowie naszej szkoły wrzucali do urny wyborczej głosy na ich zdaniem najsympatyczniejszych. Wyniki przedstawianą się następująco.

W kategorii chłopców:

III miejsce zajął – Mateusz Nowak z klasy II bLO
II miejsce zajął – Michał Synowiec z klasy III aLO
I miejsce zajął – Dominik Frej z klasy III cg

W kategorii dziewcząt:

III miejsce zajęła – Andrea Boźić z klasy III aLO
II miejsce zajęła – Patrycja Makieła z klasy III ag
I miejsce zajęła – Anna Fajer z klasy II bLO
Gratulujemy :)

Tekst: Patrycja Makieła
Zobacz zdjęcia

Content
Content