Skip to main content
32
58

Kolejne Dni Otwarte w Roździeniu

Wersja do wydruku

Kolejne Dni Otwarte w Roździeniu

09 i 10 kwietnia 2014r. Roździeń ponownie otworzył swoje drzwi dla uczniów i ich rodziców. Zaproszonymi gośćmi byli uczniowie ze Szkół Podstawowych z Sosnowca, oraz uczniowie
z Gimnazjów nie tylko z naszego miasta.

Uczniowie po powitaniu przez Pana Dyrektora Zbigniewa Cecota i przedstawiciela Samorządu Szkolnego Kamila Sikorskiego, obejrzeli prezentacje multimedialną na temat kierunków kształcenia w roku szkolnym 2014/2015. W programie artystycznym uczniowie zarówno gimnazjum jak i liceum mogli zaprezentować swoje talenty. Pierwszy był przygotowany przez uczniów Gimnazjum: „Czerwony Kapturek” pod okiem Pani mgr Iwony Płonki i mgr Agnieszki Skałki oraz skecze o tematyce szkolnej przygotowane przez Pana mgr Szczepana Dyrkę. Talenty wokalne zaprezentowały: Wiktoria Szatan i Magdalena Siedlecka.

Wszystkie pracownie przedmiotowe, sala gimnastyczna, boisko szkolne, siłownia były w tym dniach dostępne. Przyszli uczniowie podziwiali pasje swoich starszych kolegów na Giełdzie Minerałów, przygotowanej przez Panią Annę Porzycką – Zjawiony, mogli posłuchać i przeczytać fragmenty utworów Henryka Sienkiewicza na zajęciach z języka polskiego, które przygotowały Panie Jolanta Jelonek i Dorota Lichwała, na zajęciach z informatyki uczniowie z klasy IIIc g z pasją pokazywali swoim młodszym kolegom w jaki sposób zaprojektować grę komputerową, jak zmienić do niej grafikę i jak modyfikować poszczególne jej etapy. Nasi goście mogli poznać naukę poprzez interesujące ćwiczenia z chemii, fizyki, matematyki, biologii, czy też porozmawiać w kilku językach obcych.

Wszystkim „Dniom Otwartym” towarzyszyła ciepła atmosfera, dobra zabawa i integracja z przyszłymi uczniami Roździenia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy odwiedzili naszą szkołę: Gimnazjum nr 11 i I LO im. W. Roździeńskiego.
Tekst: mgr Ewa Brachaniec

Content
Content