Skip to main content
32
58

Roździeń to najlepszy wybór!

Wersja do wydruku

Roździeń to najlepszy wybór!

Wybór odpowiedniego liceum jest jedną z najważniejszych i jednocześnie najtrudniejszych decyzji w życiu młodego człowieka. Nie jest mu przecież łatwo zdecydować się na coś, od czego z pewnością zależeć będzie jego przyszłość. Tak właśnie było i w moim przypadku.

Trafiłam do liceum uważanego za jedno z najlepszych w mieście. Bardzo szybko, bo już po kilku dniach, przekonałam się, że mój wybór okazał się nietrafiony. Brak możliwości kontynuacji nauki języka rosyjskiego w klasie o profilu humanistycznym sprawił, że zdecydowałam się na szybką zmianę szkoły.

Sugerując się radami członków rodziny i pozytywną opinią bardziej doświadczonych znajomych wybrałam Roździeń. Z perspektywy czasu mogę śmiało stwierdzić, że to jedna z najlepszych decyzji, jaką kiedykolwiek podjęłam.

Czas, który spędziłam w murach tego liceum, był dla mnie naprawdę wyjątkowy. Panująca w I LO przyjazna atmosfera, zarówno wśród koleżanek i kolegów z klasy, jak i w relacji nauczyciel-uczeń, sprawiła, że z uśmiechem na ustach wspominam nie tylko klasowe wycieczki i długo wyczekiwany przez nas bal studniówkowy, ale i pouczające godziny wychowawcze i spotkania z dziećmi i młodzieżą ze szkoły specjalnej organizowane przez Panią mgr Iwonę Bartyzel-Szymczyk, interesujące warsztaty dziennikarskie prowadzone przez Panią mgr Jolantę Jelonek, riposty i nieszablonowy sposób oceniania (z uwzględnieniem dodatkowych premii za szybkość i skuteczność) u Pana dr Pawła Matyszkiewicza, pełne humoru lekcje WOS-u z Panem mgr Mariuszem Jarczyńskim i matematyki z Panią mgr Katarzyną Oleksy, czy też niezwykle ciepłe przyjęcie w ramach studenckich praktyk pedagogicznych zarówno ze strony ówczesnej Dyrekcji ( Pana mgr Zbigniewa Cecota i Pana mgr Krzysztofa Kroka), jak i nauczycieli-opiekunów ( Pani mgr Ludmiły Jaskierni i Pani mgr Marii Steckiej).
Nie byłabym sobą gdybym w swoim wspomnieniu nie napisała nic o lekcjach, które od zawsze wywierały na mnie ogromne wrażenie i niewątpliwie najbardziej wpłynęły na moje dalsze losy (na moje późniejsze życie zawodowe w szczególności). Mowa o niesamowicie różnorodnych i jednocześnie bardzo przyjemnych lekcjach języka rosyjskiego z Panią mgr Ludmiłą Jaskiernią, dzięki którym nie tylko w znaczący sposób poszerzyłam swoją wiedzę z języka rosyjskiego, ale i odkryłam prawdziwą pasję, jaką do dzisiaj jest literatura i kultura rosyjska. Życzliwość, wyrozumiałość, cierpliwość, kreatywność, zapał do pracy, pozytywne nastawienie do uczniów, umiejętność skutecznego motywowania to tylko kilka zalet Pani Profesor. Wystarczyło raz wejść do jej przepięknej pracowni, popatrzeć na znajdujące się tam przedmioty w pełni oddające „rosyjskiego ducha”, by nigdy nie chciało się stamtąd wychodzić.

Z upływem lat zrozumiałam, że to właśnie w Roździeniu nauczono mnie myśleć logicznie, dociekać i szukać odpowiedzi. To właśnie tu wielokrotnie udowadniano mi, że zawsze istnieje kilka możliwości rozwiązania jednego problemu i można je znaleźć, nie zadowalając się pierwszym lepszym wyjściem. Oczywiście niewątpliwym atutem tego miejsca zawsze była Kadra Pedagogiczna. Jej zaangażowanie, wysokie kompetencje oraz niezwykle aktywna działalność pozalekcyjna zapewniały mi ciągły i wszechstronny rozwój, zachęcały do brania czynnego udziału w przeróżnych przedsięwzięciach. Jako nauczyciel potrafię teraz docenić tę nieustającą chęć przekazywania swojej wiedzy, a jako była uczennica – podziękować za ten codzienny trud.

Mimo ukończenia nauki w liceum ładnych parę lat temu nadal z dumą obserwuję wszelkie poczynania obecnych uczniów i dzielnie wspierającego ich Grona Pedagogicznego! Warto też podkreślić, że z niesłabnącą przyjemnością, co roku, odwiedzam to miejsce podczas dni otwartych :-)

Iwona Izdebska
Magister filologii rosyjskiej Uniwersytetu Śląskiego
Finalistka II Międzynarodowej olimpiady z języka, literatury i kultury rosyjskiej, organizowanej przez Bałtycki Federalny Uniwersytet im. Immanuela Kanta w Kaliningradzie (2013 rok)
Absolwentka I LO im. Walentego Roździeńskiego w Sosnowcu w roku szkolnym 2007/2008

Content
Content