Skip to main content
32
58

„NOCNY MARATON EDUKACYJNY” w Roździeniu

Wersja do wydruku

„NOCNY MARATON EDUKACYJNY” w Roździeniu

W nocy z dnia 25 na 26 kwietnia 2014 roku grupa tegorocznych maturzystów wzięła udział w maratonie edukacyjnym, którego celem było doskonalenie umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim - pod czujnym okiem pani Aleksandry Chruściel oraz udział w kursie z zakresu mediacji rówieśniczych prowadzonych przez trenera i jednocześnie psychologa szkolnego, panią Annę Augustyńską.

Maturzyści ambitnie i z dużym zapałem realizowali wszystkie zadania. Pomimo przyniesionych karimat, poduszek i szkolnych materacy - czekających w pogotowiu na ewentualną „krótką drzemkę na regenerację sił intelektualnych” – nikt z nich nie skorzystał.

Co więcej, nasi uczniowie od godziny 20.00 w piątek do godziny 6.00 rano w sobotę pracowali nieustannie – nie okazując zmęczenia, a nawet można było zauważyć, iż z każdą mijającą godziną byli bardziej chłonni wiedzy i wykazywali niesamowite zaangażowanie. Punktem kulminacyjnym był egzamin praktyczny i teoretyczny z zakresu zasad, technik, przebiegu procesu mediacyjnego, który miał miejsce pomiędzy 4.00 0 5.30 nad ranem w sobotę. Do egzaminu i symulacji podeszły również panie Aleksandra Chruściel oraz nasza absolwentka - Małgorzata Sapińska, które wraz z pozostałymi uczestnikami szkolenia zdały go pozytywnie uzyskując tym samym Certyfikat z zakresu mediacji szkolnych.

Tekst: Anna Augustyńska


A oto wrażenia uczestników maratonu......

„Uważam, że spotkanie było fantastyczne! Jestem przekonany, że kurs mediacji oraz ćwiczenia z języka angielskiego bardzo pomogą mi w przyszłości. Jednocześnie jestem pewien, że takie spotkania są niezwykle potrzebne i sam chętnie bym wziął udział w takim przedsięwzięciu ponownie. SUPER SPOTKANIE”.
Patryk Sławiński

„Dzięki dzisiejszym nocnym zajęciom z mediacji zrozumiałam to, że człowiek nie może się nigdy poddawać i powinien zawsze konsekwentnie dążyć do swojego celu poprzez różne drogi. Uważam, że takie zajęcia dużo wnoszą w nasze życie i powinny być organizowane częściej. Dziękujemy pani A. Chruściel i p. A. Augustyńskiej za zorganizowanie bardzo ciekawych i przydatnych zajęć”.
Kamila Wawak

„Uważam, że zajęcia zostały zorganizowane w sposób ciekawy. Pomogły mi w podszkoleniu swoich umiejętności językowych: czułam się pewniej niż odpowiadając na lekcji.
Z kolei kurs z zakresu mediacji dał mi większy ogląd na złożoność osobowości człowieka oraz na pewno pomoże mi w życiu, kiedy będę poproszona o rozwiązanie jakiegoś sporu”.
Paulina Mitręga

„Zajęcia z zakresu mediacji, jak również językowe były dla mnie bardzo pouczające. Nabyłem wiedzę na temat różnych technik mediacyjnych, których zapewne użyję w codziennym życiu,
a także i zawodowym. Z kolei zajęcia z języka angielskiego okazały się świetnym przygotowaniem do matury. Szkoła powinna częściej organizować takie wydarzenie”. 
Przemek Paleczek

„Zajęcia z mediacji stanowiły ważne i interesujące doświadczenie, pozwalały na zdobycie nowej wiedzy, przede wszystkim na temat konkretnych technik mediacyjnych. Dawały także możliwość przećwiczenia nabytych umiejętności w scenkach sytuacyjnych. Ważne dla mnie było również uzyskanie informacji zwrotnej oraz rozmowa na temat warsztatów. Zajęcia zostały przeprowadzone w profesjonalny sposób”.
Małgorzata Sapińska, absolwentka

Content
Content