Skip to main content
32
58

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w 2014r

Wersja do wydruku

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w 2014r

I miejsce dla drużyny Gimnazjum nr 11

6 maja 2014 roku odbył się Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym organizowany przez Polski Związek Motorowy przy współudziale m.in. Komendy Głównej Policji, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wśród uczestników konkursu byli uczniowie z Jaworzna, Katowic, Kroczyc, Sosnowca i innych miast regionu.

Turniej ma charakter edukacyjny. Ogólnym celem przedsięwzięcia jest działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Uczestnicy rywalizowali w konkursach z zakresu wiedzy teoretycznej, a także umiejętności praktycznych. Uczniowie musieli wykazać się jazdą sprawnościową rowerem po przygotowanym torze przeszkód.

I miejsce w rejonowych eliminacjach zajęli uczniowie klasy III a Gimnazjum nr 11 w Sosnowcu: Kamil Kozioł, Michał Krupiński, Radosław Rosół. Młodzież przygotowywała się do turnieju pod opieką mgr Katarzyny Jakubczyk. Gimnazjaliści zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu.

Uczniowie naszej szkoły nie po raz pierwszy brali udział w tego typu turnieju. Uważają, że w tym roku był bardzo wysoki poziom wśród uczestników. Cieszą się , że miła atmosfera, silna motywacja i wiedza zaowocowały sukcesem.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych nagród!
Zobacz zdjęcia

Content
Content