Skip to main content
32
58

SPOTKANIE Z PISARZEM ROMUALDEM PAWLAKIEM AUTOREM KSIĄŻEK DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH ABSOLWENTEM ROŹDZIENIA!

Wersja do wydruku

SPOTKANIE Z PISARZEM ROMUALDEM PAWLAKIEM
AUTOREM KSIĄŻEK DLA DZIECI, MŁODZIEŻY
I DOROSŁYCH
ABSOLWENTEM ROŹDZIENIA!

W ramach X. Sosnowieckich Dni Literatury 14 maja 2014 r. Biblioteka Miejska Filia nr 1 zorganizowała spotkanie z pisarzem Romualdem Pawlakiem.

Romuald Pawlak urodził się 13 maja 1967 roku w Sosnowcu. Debiutował w tygodniku „Na przełaj” w 1987r. Publikował m.in. w „Nowej Fantastyce”, „Magii i mieczu”. Jest autorem książek fantastycznych i historycznych. W 2007 roku została wydana pierwsza książka autorstwa Pawlaka dla dzieci „Miłek z Czarnego Lasu”, którą uznano za Najlepszą Książkę dla Dzieci 2008.
W bieżącym roku na rynku wydawniczym ukazała się książka „Czaruś - pies z charakterem”.

Romuald Pawlak jest także autorem książek dla młodzieży i dorosłych .Oto wybrane tytuły: „Czapka Holmesa”, „Lena w chmurach”, „ Związek do remontu”, „Dziura w sercu”.

Spotkanie autorskie, w którym wzięli udział gimnazjaliści z klas: IIa i IIIa oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16, przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Autor bardzo cierpliwie i szczegółowo odpowiadał na wszystkie pytania dotyczące jego pracy twórczej.

Pan Romuald Pawlak obiecał, jako absolwent „Roździenia”, że w przyszłym roku szkolnym odwiedzi naszą szkołę. Serdecznie zapraszamy!
tekst: mgr Dorota Lichwała


W związku z X. Sosnowieckimi Dniami Literatury uczniowie klas: IIa i IIIa oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 16 wzięli udział w spotkaniu z Romualdem Pawlakiem- autorem książek fantastycznych, obyczajowych oraz dla dzieci.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a pisarz z wielką chęcią odpowiadał na liczne i ciekawe pytania gości. Wiele dowiedzieliśmy się na temat jego twórczości, inspiracji czy literackich autorytetów. Otrzymaliśmy również autograf dla „Roździenia".

Należy przypomnieć, że Romuald Pawlak jest absolwentem naszej szkoły i miło wspomina tamte czasy! Obiecał, że w przyszłym roku odwiedzi „Roździeń". Czekamy z niecierpliwością!
tekst: Dominika Tokarz klasa II ag


Spotkanie z pisarzem Romualdem Pawlakiem

14.05.br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia nr1 w Sosnowcu -Środuli odbyło się spotkanie z pisarzem, ale też absolwentem naszej szkoły Romualdem Pawlakiem. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 16 oraz młodzież z klasy 2 i 3 gimnazjum.

Mogliśmy się dowiedzieć , co jest prawdziwym autorytetem dla pisarza, dlaczego zaczął pisać , co jest jego inspiracją, itp. Romuald Pawlak , zaczynając swoją przygodę z pisaniem , najczęściej pisał do gazet, udzielał się jako dziennikarz. Nie pamiętał, kiedy zaczęło się jego zamiłowanie do pisania , był cały czas z nim związany.

Dla Romualda Pawlaka wzorcem dobrego pisarza , jest ten , kto opowiada o rzeczach ważnych , istotnych w formie banalnej. Książka , powinna dostarczyć czytelnikowi rozrywki , ale także chwili do namysłu , refleksji, dać do myślenia.

Pisarz twierdzi , że zaczął pisać dlatego , że podobało mu się to , że poprzez książkę , mógł podzielić się z czytelnikiem swoimi przeżyciami, fascynacjami. Pisanie dawało upust emocjom.

Autor jest zafascynowany twórczością brytyjską oraz rosyjską.
Na pytanie , kto jest jego ideałem, wzorem do naśladowania, Romuald Pawlak odpowiedział , że trudno mu na nie odpowiedzieć. Wielu pisarzy akceptuje , podziwia ze względu na ich twórczość , ale nie akceptuje wartości , które wyznawali. Podziwiał Iwaszkiewicza za jego kunszt literacki , ale zupełnie nie zgadzał się z jego poglądami. Pisarz nadmienił jednak , że jego największym ideałem jest Babel , wyraził się o nim jako autorze z misją .

Na koniec pisarz podpisał zakładki do książek, a przy okazji uczniowie mieli możność zadawania pytań dotyczących jego kariery.

Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a uczniowie mogli popatrzeć na sztukę pisania z zupełnie innej perspektywy .

Tekst: Zuzanna Lebelt klasa II ag

Content
Content