Skip to main content
32
58

IV Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego dla Gimnazjum I miejsce w kategorii FOTOSTORY oraz wyróżnienie w kategorii MISTRZOWIE JĘZYKA

Wersja do wydruku

IV Ogólnopolska Olimpiada
Języka Angielskiego dla Gimnazjum

I miejsce w kategorii FOTOSTORY
oraz
wyróżnienie w kategorii MISTRZOWIE JĘZYKA

WIELKI SUKCES NASZYCH
UCZENNIC !

Osiem uczennic z klas III gimnazjum - Julia Bodzioch, Natalia Buła, Nicole Deneka, Magdalena Jabłońska, Dagmara Kapuśniak, Agnieszka Możdżyń, Martyna Orszulak i Nikol Perlak, wzięło udział w zawodach grupowych w ramach IV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu.

Praca polegała na stworzeniu komiksu w języku angielskim pod hasłem „Przeniesieni 1939”. Zgodnie z wytycznymi organizatorów należało przenieść się w czasie do dnia 1 września 1939 roku – kiedy wybuchła II Wojna Światowa. Projekt miał pokazać twórców komiksu podczas pierwszego dnia szkoły w tym wyjątkowym dla losów świata i Polski dniu. Fabuła komiksu mogła być fikcyjna, jednak tło historyczne akcji musiało opierać się na faktach. Ideą zadania było stworzenie takich prac, dzięki którym rówieśnicy z całego świata mogliby poznać lepiej dzieje Polski i wyobrazić sobie życie młodzieży sprzed niespełna 75. laty.

Na stronie internetowej organizatorzy konkursu informowali: „Otrzymaliśmy w tym roku bardzo dużą liczbę prac zrealizowanych przez uczniów w ramach wariantu grupowego Olimpiady. Poziom projektów jest wyjątkowo wysoki....”, więc tym większe było zaskoczenie i radość, kiedy okazało się, że praca naszych uczennic zdobyła I miejsce w kategorii Fotostory oraz wyróżnienie w kategorii Mistrzowie Języka.

GRATULUJEMY!!!

Zobacz zdjęcia
opr. mgr Małgorzata BiałasContent
Content