Skip to main content
32
58

XII OLIMPIADA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ RUCHOWO

Wersja do wydruku

XII OLIMPIADA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
NIEPEŁNOSPRAWNEJ RUCHOWO

16 maja 2014 roku w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyła się XII Olimpiada dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. Klasy: IIa g ,IIb g wraz z wychowawcami bardzo dziękują organizatorom za zaproszenie oraz możliwość uczestniczenia, już po raz piąty, w tym wielkim sportowym wydarzeniu.

Młodzież gimnazjum entuzjastycznie kibicowała zawodnikom. Uczniowie z uznaniem patrzyli na ogromne zaangażowanie sportowców, ich wolę walki oraz radość z odniesionego zwycięstwa. Każdy medal był na wagę złota.

Od momentu zapalenia olimpijskiego znicza aż po wręczenie pucharów atmosfera Olimpiady była niezwykle podniosła i uroczysta.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wspaniałej postawy, hartu ducha i życzymy wytrwałości w dążeniu do osiągania nie tylko sportowych sukcesów.
Tekst: mgr Dorota Lichwała

XII Olimpiada dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo


16 maja nasza klasa po opieką pani Doroty Lichwały miała przyjemność gościć w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu, gdzie odbyła się XII Olimpiada dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo. Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zgromadzonych i zapaleniem znicza olimpijskiego. Następnie, po przemarszu wszystkich uczestników, mogliśmy podziwiać występy artystyczne.

Gdy zaczęła się rywalizacja, zeszliśmy na boisko, by dopingować uczestników olimpiady. Wszyscy byli zestresowani. Na początku niechętnie, lecz po pewnym czasie dzieci śmiały się, rozmawiały i bawiły się razem z nami. Najbardziej podobała im się gra, polegająca na odbijaniu balona tak, by nie upadł na ziemię.

Na dobrej zabawie czas upływa bardzo szybko i wkrótce konkurencje zakończyły się, a jury zaczęło rozdawać medale. Wszyscy zostali uhonorowani, a najlepsi, stając na podium, poczuć się jak prawdziwi sportowcy.

Niedługo potem nadszedł czas pożegnania. Nasi mali przyjaciele obdarzyli nas wieloma uściskami, co sprawiło, że wszyscy mieliśmy łzy w oczach. Obiecaliśmy im, że spotkamy się za rok, by w równie miłej atmosferze spędzić z nimi te kilka godzin. Następnie opuściliśmy halę sportową i wróciliśmy pod szkołę, gdzie wycieczka została rozwiązana.
Adrianna Odrzywołek klasa II ag

XII OLIMPIADA DLA DZIECI I MLODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ RUCHOWO


16 maja 2014r. odbyła się XII Olimpiada dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. W imprezie wzięły udział dzieci ze wszystkich szkół, przedszkoli oraz ośrodków z całego województwa śląskiego. Uczniowie Roździenia z chęcią i pełni energii kibicowali małym sportowcom.

Uroczystego otwarcia dokonał pan Arkadiusz Chęciński. Po przywitaniu, zapaleniu olimpijskiego znicza i kilku występach tanecznych, nareszcie rozpoczęły się rozgrywki w poszczególnych konkurencjach, jak np. zbijanie kręgli, slalom na wózku inwalidzkim, tor przeszkód, rzuty woreczkiem czy piłką do kosza. Każdy uczestnik z niecierpliwością czekał na swoją kolej. Każdy doping i sukces wywoływał na buziach sportowców wielki uśmiech.

Podczas czekania na wyjście na parkiet, mieliśmy szanse porozmawiać i pobawić się z dzieciakami. Interakcja, jaka powstała między nami była niesamowita. Długie rozmowy, opowieści, zabawy balonem i przeróżne atrakcje przeplatane z zawodami wprawiły dzieci w świetny nastrój. Wspólnie spędzony czas sprawił mnóstwo radości im, jak i nam.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji, każdy otrzymał medal i wiele nagród. Nikt nie chciał się żegnać ani opuścić miejsca przepełnionego tak miłą atmosferą. Mamy nadzieję, że jeszcze nieraz będziemy mieli szansę na spotkanie z tymi niezwykle ambitnymi zawodnikami.
Zobacz zdjęcia
Aleksandra Leśniak klasa II ag

Content
Content