Skip to main content
32
58

SPOTKANIE AUTORSKIE ZE ZBIGNIEWEM MILEWSKIM

Wersja do wydruku

SPOTKANIE AUTORSKIE ZE ZBIGNIEWEM MILEWSKIM

5 czerwca 2014 roku uczniowie klasy II a i III a gimnazjum byli na spotkaniu autorskim w zaprzyjaźnionej już Bibliotece Miejskiej Filia nr 1 –Środula.

Tym razem gościem był Zbigniew Milewski - poeta, krytyk literacki, Prezes Stowarzyszenia Promocji Polskiej Twórczości, członek Związku Literatów Polskich, a także współzałożyciel warszawskiej grupy poetyckiej Konfederacja Poetów Niezdecydowanych. Autor czytał wiersze z tomu „Złote i czerwone”( wydanie polsko-chińskie) oraz „Zagrabki”.

Poeta pochodzi z Zagórza, z sentymentem wspominał swoje pierwsze autorskie spotkanie, które miało miejsce w budynku naszej szkoły ( wtedy był to Zespół Szkół Medycznych) 25 lat temu.
Zobacz zdjęcia
Tekst: mgr Dorota Lichwała


Sprawozdanie ze spotkania autorskiego ze Zbigniewem Milewskim

5 czerwca 2014 roku w Bibliotece Miejskiej na Środuli odbyło się spotkanie autorskie z poetą Zbigniewem Milewskim. W wydarzeniu wzięło udział grono wiernych czytelników poezji twórcy oraz uczniowie naszej szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17:00 krótkim przedstawieniem pana Zbigniewa oraz historii jego twórczości. Opowiadał on o okolicznościach powstania tomiku „Złote i czerwone”, czytając wybrane wiersze. Następnie obejrzeliśmy krótką prezentację dotyczącą wyjazdu poety do Chin, gdzie powstały 4 utwory, zawarte w tym tomiku. Następnie autor przedstawił nowe dzieło pt. „Zagrabki”, z którego również wybrał i przeczytał kilka wierszy. Kończąc spotkanie, twórca odpowiedział na kilka pytań, zadawanych przez uczestników. Spotkanie odbyło się w bardzo przyjemnej i miłej atmosferze, nie zabrakło kilku anegdot oraz drobnych żartów.

Uważam, że tego rodzaju spotkania autorskie są bardzo wartościową, dodatkową lekcją języka polskiego, dzięki której można poszerzyć horyzonty swojej wiedzy. Warto uczestniczyć w takich wydarzeniach chociażby po to, by dowiedzieć się więcej o poezji i o tym, skąd poeci czerpią inspiracje do pisania wierszy.
tekst: Julia Kraśnicka III AG

Content
Content