Skip to main content
32
58

Wycieczka przedmiotowa z biologii do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

Wersja do wydruku

Wycieczka przedmiotowa z biologii do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego

4 czerwca 2014 roku młodzież klas drugich liceum uczęszczająca na zajęcia z rozszerzonej biologii wraz z nauczycielem – Panią Iwoną Bartyzel-Szymczyk wybrała się na wycieczkę przedmiotową do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Celem wycieczki było wzbogacenie wiedzy na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, obserwacja przystosowania się zwierząt do życia w różnych środowiskach, poznanie głównych czynników kształtujących aktualny podział świata zwierząt na krainy zoogeograficzne.

Wycieczka rozpoczęła się od udziału młodzieży w zajęciach zorganizowanych przez pracownika Ogrodu Zoologicznego na temat zoogeograficznego podziału świata. Była to atrakcyjna lekcja przyrody.

Następnie przemierzając alejki ogrodu młodzież oglądała z bliska zwierzęta, ich wygląd oraz tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami poznanymi na lekcjach biologii sprawił, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci.

Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył młodzieży wielu nowych wrażeń i radości, okazał się ciekawym i atrakcyjnym miejscem, a przede wszystkim skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.
Zobacz zdjęcia

Content
Content