Skip to main content
32
58

Dzień E w Roździeniu

Wersja do wydruku

Dzień E w Roździeniu

El Día E, Dzień E, to święto wszystkich, którzy mówią po hiszpańsku. W tym roku Dzień ten przypada oficjalnie 21 czerwca. Z tej okazji, 16 czerwca 2014, uczniowie naszej szkoły uczący się języka hiszpańskiego uczestniczyli w innej niż zwykle lekcji. Zajęcia w tym dniu poprowadzili reprezentanci klas II ag i II cg pod opieką pani mgr Ilony Płonki.

Jedną z tradycji Dnia E, jest przeprowadzanie wywiadów z celebrytami, pisarzami, dziennikarzami, politykami, sportowcami na temat ich ulubionych słów w języku hiszpańskim. Podczas naszego spotkania mogliśmy się dowiedzieć jakie są ulubione słowa znanej na całym świecie hispanojęzycznej piosenkarki pochodzenia kolumbijskiego, Shakiry i selekcjonera reprezentacji Hiszpanii w piłce nożnej, Vicente del Bosque.

Zapraszamy do obejrzenia filmików:
https://www.youtube.com/watch?v=Mt1U0SBykIg
https://www.youtube.com/watch?v=y9wRX0Wsiig

Napisy w języku polskim opracował Szymon Kołtuński, uczeń klasy II cg.
Następnie na krótką lekcję słownictwa zaprosili nas Agata Niziurska (kl. II cg), Przemysław Kamiński (kl. II cg), Dominika Cielniaszek (kl. II ag), Adriana Odrzywołek (kl. II ag), Wojciech Konarski (kl. II cg) i Piotr Buczek (kl. II cg) prezentując chmury wyrazowe ze swoimi ulubionymi słowami w języku hiszpańskim.
Po leksyce przyszedł czas na kulturę. O roli jaką pełni język ciała w kulturze hiszpańskiej opowiedziały nam uczennice klasy II cg Paulina Jedlińska, Agata Niziurska i Weronika Wójcik. W ramach projektu edukacyjnego uczennice przygotowały filmik z podstawowymi gestami, które spotkamy w hiszpańskich barach i restauracjach, u lekarza i w szkole.

Następnie Karolina Musiałowska (kl. II cg), Patrycja Nowakowska (kl. II cg) i Katarzyna Sytniewska (kl. II ag) zaprosiły nas na wycieczkę po najciekawszych zabytkach Hiszpanii. Odwiedziliśmy między innymi Meczet w Kordobie, jaskinię Altamirę położoną w Górach Kantabryjskich i Park Güell w Barcelonie. W ramach projektu edukacyjnego uczennice przygotowały prezentację multimedialną i plakaty promujące architekturę Hiszpanii.

Mówiąc o Hiszpanii nie mogliśmy pominąć jeszcze jednego ważnego tematu, czyli muzyka i taniec. Flamenco - niematerialne dziedzictwo ludzkości, to projekt edukacyjny uczennic klasy II ag: Emilii Bajórskiej, Dominiki Cielniaszek i Marty Łazarczyk. Uczennice przygotowały filmik, w którym przybliżyły nam kulturę flamenco, a następnie zachwyciły wszystkich krótkim pokazem tańca.
Zobacz zdjęcia
Tekt: mgr Ilona Płonka

Content
Content