Skip to main content
32
58

Narodowe Święto Niepodległości

Wersja do wydruku

Narodowe Święto Niepodległości
POLSKI8 listopada na długo zapadnie w pamięć nauczycielom i uczniom naszej szkoły. Tego dnia w auli szkolnej odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Akademia to nawet złe słowo – było to fascynujące przedstawienie, które łączyło wiele gatunków scenicznych. Widzowie mogli zobaczyć pantomimę, w wykonaniu uczniów liceum i gimnazjum, która przypomniała najważniejsze wydarzenia z dziejów naszej ojczyzny. Wrażenia potęgowała świetnie dobrana muzyka, na którą składały się utwory patriotyczne i filmowe. Nie zabrakło także poezji naszych najznamienitszych twórców takich jak Adam Mickiewicz, Cyprian Kamil Norwid czy Juliusz Słowacki. Zaskakującym elementem przedstawienia był utwór w stylu rap skomponowany, napisany i wykonany przez ucznia klasy 1b LO – Kamila Konopkę.

Całość zwieńczyła poruszająca prezentacja multimedialna oraz wykonana wspólnie przez wykonawców i widzów Rota. Na scenie wystąpili uczniowie zarówno liceum i gimnazjum.
Scenariusz przedstawienia jak i reżyseria to dzieło ucznia klasy 3b LO – Pawła Rusina, którego wspomagał nauczyciel historii naszej szkoły mgr Szczepan Dyrka.

Zobacz zdjęcia
Zobacz zdjęcia

Content
Content