Skip to main content
32
58

Ostatni Dzwonek dla Trzecich Klas LO

Wersja do wydruku


DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH LICEUM

Kalasa III b LO wraz z Dyrektorem szkoły Zbigniewem Cecotem i wychowawczyniami:
Panią Jolantą Włosińską i Panią Marzeną Fornalczyk

Wiersz Batłomieja JochymczykaKalasa III b LO wraz z Dyrektorem szkoły Zbigniewem Cecotem i wychowawcą Panem Robertem ŚmidowiczemOSTATNI DZWONEK DLA UCZNIÓW KLAS TRZECICH LICEUM

Dnia 24 kwietnia 2015r. pożegnaliśmy się z naszymi Drogimi Abiturientami. Uroczystość szkolna miała podniosły, ale i humorystyczny charakter. Po przemówieniach Pana Dyrektora Zbigniewa Cecota oraz przewodniczącego Samorządu Szkolnego Bartosza Sobieraja głos zabrali uczniowie klas III liceum Angelika Tabor z kl. IIIa oraz Paweł Rusin z kl. III b, którzy w ciepłych słowach podziękowali nauczycielom i dyrekcji za ich trud włożony w wychowanie i edukację młodego człowieka. Później Pan Dyrektor wręczył uczniom świadectwa z wyróżnieniem, świadectwa oraz nagrody. Elementem kończącym część oficjalną były piękne i wzruszające podziękowania złożone drogim wychowawcom przez uczniów klas trzecich. Klasę IIIa reprezentował Bartłomiej Jochymczyk, który w imieniu swojej klasy dedykował wychowawczyniom Paniom Jolancie Włosińskiej i Marzenie Fornalczyk-Kluk wiersz zawierający opis wszystkich najistotniejszych cech swoich Wychowawczyń. W imieniu klasy III b przemawiała Marcelina Hojda charakteryzująca we wzruszający, dojrzały i przepiękny sposób Pana Roberta Śmidowicza - wychowawcę, który zapisał się w ich pamięci jako osoba niezwykła, bowiem nieprzesadnie surowa, a jednak wymagająca i przede wszystkim mająca specyficzne poczucie humoru.

Po części oficjalnej rozpoczęły się występy artystyczne uczniów klasy Ib LO i IIa LO.
Młodsi koledzy przygotowali- pod czujnym okiem Pani mgr Jolanty Jelonek- bardzo dowcipne przedstawienie ukazujące szkolną ewolucję młodego człowieka. Na zakończenie części artystycznej przeprowadzony został quiz dla trojga losowo wybranych abiturientów, czyli Marceliny Hojdy (kl. IIIb LO), Bartłomieja Jochymczyka (kl. IIIa LO) i Mateusza Nowaka (kl. IIIb LO). Mini-quiz miał formę lekcji języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, podczas których rolę nauczycieli grali uczniowie. Pytania quizu nie sprawiały Naszym Drogim Abiturientom żadnego kłopotu, więc z łatwością uzyskali specjalne „świadectwa maturalne” dokumentujące zdanie przez nich egzaminu na 100% i otrzymali je na pamiątkę wraz z czapkami, w których występowali.

Całość akademii, zarówno część oficjalną, jaki artystyczną prowadzili uczniowie klasy IIa LO Kamila Łach i Mateusz Lamprecht. W rolę nauczycieli wcieliły się uczennice Sandra Stachyra (polonistka), Katarzyna Rzepczyńska (matematyk), Karolina Brzezińska (anglistka) - wszystkie z klasy IIa LO. W przeprowadzeniu quizu nieustannie przeszkadzał „szalony naukowiec”, w którego rolę rewelacyjnie wcielił się uczeń klasy Ib LO Michał Kuchta. Faceci w czerni, czyli Michał Słomak z kl. Ib LO i Adrian Bąk z kl. IIa LO pilnowali porządku i uspokajali nieustannie wdzierającego się na scenę „naukowca”. Rolę ucznia ewolującego od stanu „pierwotniaka” do maturzysty odgrywali - Kamil Konopka z kl. Ib LO, Patryk Petrus, któremu towarzyszyły Aleksandra Bargiel i Aleksandra Wójcik (wszyscy z kl. IIa LO), Andrzej Matyszkiewicz z kl. IIIa G, Damian Dudziński w towarzystwie Klaudii Barańskiej i Justyny Dziwulskiej (wszyscy z kl. IIa LO), Adrian Ratyński z kl. Ib LO występujący wraz z Adrianą Siatką z kl. IIa LO i Kuba Stachnik w towarzystwie Patrycji Moś - obydwoje z kl. IIa LO.

Piękne dekoracje wykonały uczennice klasy IIa LO Aleksandra Czernik i Sybilla Dybich.

Zobacz zdjęcia-foto Ola Bierzyńska klasa IIa LO

Tekst: mgr Jolanta Jelonek

Content
Content