Skip to main content
32
58

Uroki naszgo miasta

Wersja do wydruku

Uroki naszego miasta

25 kwietnia uczniowie klas 2a, 2b oraz 3a gimnazjum wraz z nauczycielkami p. Katarzyną Oleksy, p. Dorotą Lichwałą i p. Anną Płonką wybrali się na wycieczkę po Sosnowcu. Pogoda była przecudowna, lekki wiatr dodawał nam sił do odkrywania uroków miasta. Pierwszym naszym obiektem był Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Udało nam się wejść do środka i zobaczyć, jak wygląda. Później poszliśmy pod Zamek Sielecki. Jego historię opowiedziała nam p. Oleksy. Następnie wyruszyliśmy do Parku Sieleckiego na poszukiwania pomników przyrody. Naszym zadaniem było odnalezienie 12 drzew. Było to dla nas ogromne wyzwanie, ponieważ mieliśmy na to tylko 15 minut. Po chwili relaksu poszliśmy zobaczyć Kościółek Kolejowy. Zaraz obok znajduje się Dworzec Kolejowy, przy którym zatrzymaliśmy się, by wysłuchać jego historii opowiedzianej przez naszego kolegę Mateusza Rechnio. Później wyruszyliśmy do Cerkwi Prawosławnej pw. św. Wiery, Nadziei, Luby i matki ich Zofii. Nie udało nam się wejść do środka, ale z zewnątrz zobaczyliśmy jaka jest piękna. Następnie poszliśmy pod pałac Dietla. Kilka ciekawostek z historii budynku przedstawił nam Norbert Ciołek. Potem udaliśmy się do Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego. Spotkaliśmy tam pana kościelnego, który ciekawie opowiedział nam o luteranach. Ostatnim obiektem była Sosnowiecka Szkoła Realna. Pod koniec zobaczyliśmy, jak obecnie wygląda budynek dawnego kina Metalowiec.
Myślę, że wycieczka była bardzo udana. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do domów.

Tekst: Angelika Napiórkowska IIgB

Content
Content