Skip to main content
32
58

Wyjątkowy wieczór w sosnowieckim Klubie im. Jana Kiepury

Wersja do wydruku

Teatr UMOWNY
Wyjątkowy wieczór w sosnowieckim
Klubie im. Jana Kiepury

W poniedziałkowy wieczór (27.04), w sosnowieckim Klubie im. Jana Kiepury miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Tym razem w Energetycznym Centrum Kultury, na dużej scenie, uczniowie naszej szkoły dali prawdziwy pokaz pozytywnej energii. Wystawili cztery sztuki. Zaczęło się od komedii pt Dwórka Małgorzata, którą zagrali uczniowie klasy II LO, członkowie warsztatów teatralnych naszej szkoły. Sybilla Dybich jako król, Aleksandra Wójcik jako królowa, Patryk Petrus w roli księcia, Karolina Lipińska jako Ojciec Suplicjusz, Ola Bierzyńska jako marszałek dworu, Justyna Dziwulska jako lokaj oraz w roli tytułowej Małgorzatki - Karolina Krzywda udanie zadebiutowali na scenie sosnowieckiego klubu, zabawiając widzów perypetiami króla i jego dworu. Przez pozostałą część wieczoru prezentował się Teatr UMOWNY. Zaczęło od dramatu ptLotto, w którym uczennice klas III gimnazjum Wiktoria Szatan (Lena) oraz Weronika Wójcik (Zazu) wraz z opiekunem teatru opowiedzieli historię o samotności, utraconych szansach i marzeniach, które tracimy…gdyż nie umiemy czasem po nie sięgnąć. A potem…potem była przerwa na zmianę dekoracji :) i kolejni nasi gimnazjalni aktorzy zabawiali publiczność fredrowskimi Ślubami panieńskimi. Nadia Rzętała (Aniela), Aleksandra Leśniak (Klara), Dominika Tokarz (Pani Dobrójska), Michał Kuchta (Albin), Adam Wilewski (Jan), Wojtek Konarski (Radost) oraz Andrzej Matyszkiewicz (Gustaw) brawurowo przedstawili miłosne perypetie fredrowskich bohaterów rozśmieszając zgromadzoną licznie publiczność. I na koniec Oliwia Stebakowska jako Anioł i Aleksandra Krysińska jako Diabeł w miniaturze teatralnej pt Rozmowy na koniec czasu (autorem scenariusza jest Paweł Kwiatek, który był obecny na premierze) ukazały odwieczną walkę dobra ze złem…rywalizację Piekła i Nieba o panowanie nad światem i ludzkimi duszami. Brawurowo zagrana, ze znakomicie dobrana muzyką sztuka zachwyciła zgromadzonych, którzy mimo upływającego czasu nie chcieli opuszczać swoich miejsc. Autorem scenariusza Dwórki Małgorzaty, Lotto oraz Ślubów panieńskich był nauczyciel ZSO nr 1 i opiekun Teatru UMOWNY Szczepan Dyrka, który wyreżyserował również wszystkie spektakle.

Dwórka Małgorzata - zdjęcia Leszek Wolski
Lotto - zdjęcia Leszek Wolski
Śluby Panieńskie - zdjęcia Leszek Wolski
Rozmowy na koniec czasu - zdjęcia Leszek Wolski

Content
Content