Skip to main content
32
58

Z głębokim żalem i smutkiem...

Wersja do wydruku


„Śpieszmy się kochać ludzi,
tak szybko odchodzą …”

Jan Twardowski


Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Mariusza Jarczyńskiego - wieloletniego pracownika ZSO nr 1, nauczyciela historii, wiedzy o społeczeństwie, wspaniałego dydaktyka i wychowawcy, a przede wszystkim kolegi i przyjaciela.

Pan Mariusz pozostanie w naszej pamięci jako człowiek życzliwy i serdeczny dla innych, który z pasją dzielił się swoją wiedzą oraz przekonywał młodych ludzi , że warto uczyć się, poszerzać swoje horyzonty, mieć własne zdanie.

Każda śmierć wywołuje smutek , przygnębienie, bunt. Jednak gdy ktoś bliski umiera przedwcześnie czy zbyt młodo to jeszcze trudniej jest zrozumieć i pogodzić się z tragedią.

Taki los spotkał naszego kolegę i długoletniego nauczyciela ROŹDZIENIA – Mariusza Jarczyńskiego. Odszedł na zawsze 9 maja. Jego współpracownicy i uczniowie pozostali pogrążeni w żalu. Był bardzo dobrym kolegą, miał w naszym gronie wielu przyjaciół. Niezwykle oczytany, inteligentny- człowiek o szerokiej wiedzy. Rozmowy z Mariuszem były bardzo interesujące. Nawet największemu ignorantowi potrafił wytłumaczyć często trudne problemy historyczne i polityczne. Przy tym nigdy się nie wywyższał. Będzie nam tych rozmów bardzo brakowało .

Był wyjątkowo lubiany przez uczniów. Cenili Go za ciekawe lekcje, inspiracje do nauki, zachętę do udziału w konkursach oraz za tolerancję i zrozumienie ich słabości czy błędów. Odejście naszego kolegi to wielka strata. Pożegnamy Go 12 maja na cmentarzu przy ulicy gen. Andersa o godzinie 14. MARIUSZU- za wcześnie ,, przyszła po Ciebie ta śmierć”.

Rodzinie i Najbliższym przekazujemy szczere wyrazy współczucia.

Dyrekcja, pracownicy oraz młodzież ZSO nr 1

Content
Content