Skip to main content
32
58

„Bohaterowie przyszłości” – wyjazd na finał konkursu do Warszawy

Wersja do wydruku

„Bohaterowie przyszłości”
– wyjazd na finał konkursu do Warszawy


Uczniowie z klasy I ag Paweł Kowalski i Kacper Waksmański pod opieką mgr Gabrieli Bartczak –Konkol wzięli udział w konkursie naukowym „Bohaterowie przyszłości” zorganizowanym przez portal http://www.chemiatomy.pl i firmę BASF. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na rolę, jaką odgrywa nauka w codziennym życiu oraz zapewnienie zrównoważonego rozwoju w przyszłości.


Zespół gimnazjalistów wraz z opiekunem otrzymał zaproszenie na finał konkursu, który odbył się 12 maja 2015 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. To dla uczniów wielkie wyróżnienie i motywacja do podejmowania kolejnych, intelektualnych wyzwań, dla nauczyciela zaś ogromna satysfakcja.


Wyjazd do Warszawy był niezwykle atrakcyjny nie tylko ze względów naukowych. Podczas spaceru po Warszawie Paweł i Kacper spotkali Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego, z którym mogli chwilę porozmawiać. To niecodzienne wydarzenie zostało uwiecznione na zdjęciu.
Zobacz zdjęcia

Wyróżnienie dla uczniów z klasy I ag w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Bohaterowie przyszłości”


Uczniowie klasy 1AG w składzie: Paweł Kowalski i Kacper Waksmański pod merytoryczną opieką Pani mgr Gabrieli Bartczak – Konkol wzięli udział w konkursie naukowym „Future Heroes” („Bohaterowie Przyszłości”) organizowanym przez firmę BASF Polska Sp. z o.o.


Zadaniem młodzieży było rozwiązanie jednego z podanych problemów związanego ze zrównoważonym rozwojem, przy wykorzystaniu naukowych metod. Zespół wykonał prezentację multimedialną o tematyce zdrowej żywności, w której odpowiedział na trzy pytania: Czy znudziło ci się jedzenie sprzedawane w szkolnej stołówce lub sklepiku? Co zrobić, aby było zdrowsze? Jak zreformować nawyki żywieniowe młodzieży?

12.05.2015 roku w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się wielki finał konkursu, podczas którego nasi reprezentanci otrzymali wyróżnienie. Po zakończeniu gali naukowej grupa miała czas na zwiedzanie Warszawy. Podczas spaceru uczestnicy finał podziwiali Teatr Narodowy, Grób Nieznanego Żołnierza, wiszące ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej, Stadion Narodowy oraz Manufakturę Cukierków. Ponadto na Krakowskim Przedmieściem mogli spotkać Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, który rozmawiał z mieszkańcami Warszawy.


Późnym wieczorem uczniowie wraz z Panią Gabrielą Bartczak – Konkol wrócili Pendolino do Sosnowca po dniu pełnym wrażeń.
Tekst:Paweł Kowalski klasa I ag

Content
Content