Skip to main content
32
58

Niezwykły koncert „Od serca dla serca”

Wersja do wydruku

Niezwykły koncert
„Od serca dla serca”


1 lutego miałam przyjemność uczestniczyć w pięknym Charytatywnym Koncercie na rzecz Sosnowieckiego Hospicjum św. Tomasza Apostoła, przygotowanym przez uczniów, nauczycieli, absolwentów i gości specjalnych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Sosnowcu.

Jestem absolwentką tej zacnej szkoły. To już 2 lata, a ja nadal czuję się związana z „Roździeniem”. Aktualnie uczęszcza do niej wielu moich znajomych, których miałam przyjemność podziwiać podczas koncertu.

Organizatorem i pomysłodawcą, a także jednym z prowadzących to wyjątkowe przedsięwzięcie był niezrównany Karol Zamarlik.

Koncert rozpoczął aktor, kabareciarz, znakomity konferansjer, a przede wszystkim wspaniały nauczyciel historii Pan Szczepan Dyrka. Piosenka „Dżemu” w jego wykonaniu brzmiała fantastycznie. Owacjom nie było końca, a to dopiero preludium. Nagle odkryły się przed nami talenty, wcześniej głęboko ukryte. Zachwyciła mnie Pani Lidia Anton, która niczym gwiazda wyszła na scenę, by zaśpiewać piosenki Marka Grechuty czy Hanny Banaszak, robiąc przy tym show i zdobywając ogromny aplauz publiczności. Autorską wersją piosenki Perfectu „Kołysanka dla nieznajomej” zachwycił publiczność, bardzo lubiany przez uczniów, Pan Paweł Matyszkiewicz.

Z ogromnym wdziękiem i wrodzoną sobie skromnością zaśpiewała moja serdeczna koleżanka z klasy Sawa Bańka. Gościnnie wystąpiła niezwykle utalentowana Gosia Stybińska, a następnie wspomniany już Karol Zamarlik, który uroczo zaśpiewał piosenkę „Kobiety jak kwiaty”. Oliwii Szwed i Patrycji Jagielle dziękuję za moją ukochaną piosenkę „ Another Love”.

Nie sposób wymienić wszystkich artystów , którzy wspaniale reprezentowali się w Sali Widowiskowo - Koncertowej Muzy. Ogromne gratulacje dla orkiestry i gitarzystów – byliście świetni!

Podczas występów nie zabrakło również oprawy tanecznej, zarówno widowiskowego tańca towarzyskiego, jak i nowoczesnego w wykonaniu zespołu „The Huffers”. Zuzia i Filip Jakubczyk, tańcząc standardy latynoamerykańskie, zachwycili widownię.

Był to cudowny koncert w absolutnie słusznej sprawie, a kogo na nim nie było niech żałuje, bo „Roździeń” ma naprawdę utalentowaną młodzież, która bardzo dużo potrafi ! Karol Zamarlik - Wielkie Gratulacje! Tak trzymaj !

Patrycja Makieła

Content
Content