Skip to main content
32
58

Studniówka 2016

Wersja do wydruku

Studniówka 2016

To była wspaniała, cudowna, niepowtarzalna Studniówka!
Z pamiętnika wychowawczyni
klasy III a13 lutego 2016 roku ( sobota ). Wreszcie nadszedł ten długo wyczekiwany przez Moich Uczniów dzień!
Godzina 19.15. Przyjeżdżam do lokalu „Zacisze” w Dąbrowie Górniczej. Przed wejściem widzę oczekujące mnie uczennice. Wyglądają tak pięknie, że aż dech zapiera! Ale to dopiero początek. Wchodzę do środka. Cała klasa już jest obecna i z niecierpliwością oczekuje rozpoczęcia imprezy. Wszyscy wyglądają prześlicznie. Dziewczęta w wytwornych kreacjach i pięknych fryzurach, chłopcy w eleganckich garniturach.

Godzina 20.00 „Poloneza czas zacząć”. Po przemówieniach Dyrektora szkoły, Uczniów i Rodziców Pan Dyrektor Zbigniew Cecot oficjalnie rozpoczyna Studniówkę, a uczniowie tańczą poloneza. Ale jak tańczą! Elegancko, z klasą i wytwornie. Jestem pod wrażeniem!

Godzina 20.30 Uroczysta kolacja. Wjeżdża ( dosłownie ) płonące prosię, potem tort ( też z lekka płonący). Ach, te upodobania mojej klasy do piromanii! Wszystko przepyszne, tak więc wszyscy „milczkiem żwawo jedli”.

Godzina 21.30 Zaczynają się tańce. Klasa szaleje i ja też, a co tam, przecież jest Studniówka.

Godzina 22.30 Część artystyczna. Jestem pełna uznania dla Moich Kochanych Uczniów, a co więcej jestem z nich ogromnie dumna! Przygotowali bowiem ( w tajemnicy przede mną ) fantastyczny program. Dla każdego pedagoga ułożono satyryczny wierszyk opisujący nasze typowe nauczycielskie cechy. Mnie się dostało za „Lalkę”, którą ich gnębiłam w ubiegłym roku!

Godzina 23.30 „Tańce, hulanki, swawole”! Konkursy taneczne, tańce w kółku, wąż, wybór Króla ( Damian Dudziński) i Królowej Balu ( Paulina Pietrzyk ). Króluje śmiech, radość, po prostu młodość, będąca żywiołem, a my nauczyciele patrzymy na to wszystko w zachwycie i poddajemy się ogólnej fali!. Tańczę nawet do muzyki z westernu, choć normalnie na zabawie miałabym pewnie opory. A tu, na tej wspaniałej Studniówce mojej klasy czuję się, jakby nagle ubyło mi lat!

Godzina 04.30 Jeszcze tylko pół godziny! Jak szybko upłynęło mi tych kilka godzin! I kiedy to się stało? Tańczymy jeszcze, ile się da. Ale niestety już grają „To już jest koniec”.

Godzina 05.00 Koniec. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni. Studniówka była wspaniała. Na pewno nigdy jej nie zapomnę.

14 lutego 2016 r. ( niedziela ).
Serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom wczorajszej zabawy za stworzenie zupełnie niepowtarzalnej atmosfery, a Rodzicom Moich Kochanych Uczniów za przygotowanie tak pięknej imprezy. Specjalne podziękowania składam Państwu Jolancie i Markowi Brzezińskim.

Jolanta Jelonek
Wychowawczyni klasy III a LO

Zobacz zdjęcia

Content
Content