Skip to main content
32
58

Warsztaty z Uniwersytetem Śląskim

Wersja do wydruku

Warsztaty
z Uniwersytetem Śląskim
Młodzieżowe Centrum Kariery Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przygotowało dla naszych uczniów warsztaty grupowe "Autoprezentacja moją mocną stroną", które odbyły się 11 marca 2016 r. w godz. 9.00 - 12.00.

Według psychologów autoprezentacja to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, interpersonalny aspekt działalności człowieka. Polega na kształtowaniu pozytywnego wizerunku własnej osoby w oczach innych i ma nieocenione znaczenie w życiu społecznym.

Znamy stare mądre powiedzenie „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Z autoprezentacją nieświadomie spotykamy się przez całe nasze życie i w każdej jego sferze. W szkole i na studiach ta ważna zdolność pomaga przy przejściu obronną ręką przez egzaminy ustne.

Obraz siebie, pokazywany otoczeniu, to skuteczne narzędzie umożliwiające nawiązywanie i utrzymywanie relacji międzyludzkich, a także osiąganie osobistych celów. Umiejętność autoprezentacji przydaje się zarówno w życiu prywatnym, jak i społecznym, zawodowym oraz publicznym. W każdej dziedzinie ludzkiej działalności jest ona podstawowym czynnikiem sukcesu. Od niej zależy to, czy w ogóle otrzyma się szansę wykazania innymi zaletami.

W warsztatach uczestniczyli licealiści klasy I A, I B i II B liceum. Uczniowie pracowali w grupach klikunastoosobowych zdobywając wiedzę na temat:

  • czym jest autoprezentacja,
  • jak uskutecznić prezentację swoich mocnych stron,
  • jak wpłynąć na efekt pierwszego kontaktu,
  • jakie elementy decydują o skutecznej i pozytywnej autoprezentacji.

  • Wrażenia uczniów po spotkaniu były bardzo pozytywne, wszelkie publiczne wystąpienia nie będą już dla nich takie straszne.
    Tekst: mgr Ewa Brachaniec

Content
Content